Pogoda na majówkę 2023. Czy będzie słonecznie na Podkarpaciu?

i

Autor: Pixabay.com

Pogoda na majówkę 2023. Czy będzie słonecznie na Podkarpaciu?

2023-04-07 14:35

IMGW opublikował długoterminową prognozę pogody, która obejmuje także maj. To oznacza, że poznaliśmy pierwsze prognozy na majówkę 2023. Czy na Podkarpaciu będzie słoneczne? Czy raczej trzeba spodziewać się deszczu? Szczegóły poniżej.

Długoterminowa prognoza na majówkę 2023

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował eksperymentalną długoterminową prognozę pogody na kwiecień – lipiec 2023. Dzięki temu poznaliśmy prognozę na tegoroczną majówkę. Długi majowy weekend to idealna okazja, by spędzić kilka wolnych dni od pracy aktywnie i na świeżym powietrzu. Aby to się udało potrzeba jest dobra pogoda. Czy na taką możemy liczyć w czasie majówki 2023 na Podkarpaciu? Szczegóły poniżej.

Pogoda na majówkę 2023 na Podkarpaciu. Jaka temperatura?

Według długoterminowej i eksperymentalnej prognozy IMGW pogoda w maju nie będzie różniła się znacząco średniej z ubiegłych lat.

- Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020 – podaje IMGW.

Według prognoz instytutu możemy spodziewać się więc 13,4 – 14,4 st. Celsjusza.

Pogoda na majówkę 2023 na Podkarpaciu. Będzie padać?

A co z opadami? Czy deszcz popsuje nam plany? Maj nie zapowiada się deszczowo. Średnia opadów atmosferycznych w maju mieści w normie wieloletniej. IMGW prognozuje, że w całym miesiącu spadnie od 58,3 do 93,1 mm deszczu.

Tak Przemyśl cieszył się z 10 milionów zebranych dla Frania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE