Pogoda daje się we znaki. Jest ostrzeżenie meteo dla całego kraju - także Podkarpacia

i

Autor: Pixabay

Pogoda daje się we znaki. Jest ostrzeżenie meteo dla całego kraju - także Podkarpacia

2020-03-31 11:45

Pogodowa mapa Polski cała świeci się na żółto. Powodem są niskie temperatury. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia.

Mróz w całej Polsce

Wiosna to czy zima? Takie pytanie można sobie teraz zadać zerkając za okno. Temperatury w całym kraju mocno spadły. Wszędzie wydano alert 1. stopnia dotyczący przymrozków, a to oznacza, że:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Na Podkarpaciu najchłodniej jest na południu regionu. Temperatury mogą spaść nawet do 9 kresek poniżej zera:

"Prognozuje się temperaturę minimalną od -8°C do -5°C, a przy gruncie od -9°C do -6°C; temperatura maksymalna od -3°C do 1°C, w środę około 3°C".

W samym Rzeszowie będzie o trzy stopnie cieplej.

Ostrzeżenie obowiązuje do 2 kwietnia.

Przy takiej aurze zwierzęta domowe nie powinny przebywać na zewnątrz. Zadbajmy o to, by nasze psy czy koty spały w ciepłych domach.

Jak rzeszowianie spędzają kwarantannę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE