Biedronka

i

Autor: Archiwum Biedronka

Podwyżki w Biedronce. O tyle wzrosną wynagrodzenia wszystkich pracowników

2022-12-22 11:31

Pracownicy Biedronki od 2023 roku dostaną podwyżki. Od 1 stycznia ponad 60 tysięcy osób dostanie większe wynagrodzenia. Firmę będzie to kosztowało ponad pół miliarda złotych. Poznaliśmy kwoty o jakie zwiększą się wypłaty pracowników Biedronki. Zobaczcie.

Podwyżki w Biedronce w 2023 roku dostaną wszyscy 

Biedronka ogłosiła, że od 1 stycznia 2023 roku wszyscy pracownicy dostaną podwyżki. Zarówno pracownicy sklepów, ale i centrów dystrybucyjnych. Łącznie to ponad 60 tysięcy zatrudnionych. Firmę będzie to kosztowało 600 milionów złotych. - Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia pracownicy sieci Biedronka otrzymali kolejną dobrą wiadomość. Oprócz świątecznych voucherów rabatowych, e-kodów na zakupy oraz prezentów świątecznych pracownicy sieci dowiedzieli się o zwiększeniu wynagrodzenia od kolejnego miesiąca – czytamy w komunikacie Biedronki.

- To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo wymagającego okresu naznaczonego wysoką presją jako firma podejmujemy zdecydowane działania, by być pracodawcą pierwszego wyboru w Polsce, a praca w Biedronce to pewność stabilności. Poprzez zwiększenie wynagrodzeń doceniamy zaangażowanie naszych pracowników - przekazał Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka

Podwyżki w Biedronce. O tyle wzrosną pensje

Jak czytamy w komunikacie, pracownik na stanowisku sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od stycznia 2023 r. nie mniej niż 3950 zł do 4300 zł brutto. Ze stażem powyżej 3 lat to już od 4100 zł do 4550 zł brutto. Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5800 zł brutto.

Podwyżki czekają także pracowników centrów dystrybucyjnych. Magazynier z najmniejszym stażem będzie zarabiać 4300 - 4600 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4950 - 5250 zł brutto.

- Sieć Biedronka zdecydowała o podniesieniu pensji wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych zatrudnionych na podstawowych stanowiskach o kwoty wynoszące od ok. 500 do 700 zł brutto w zależności od ich doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska – brzmi komunikat sieci.

Pieniądze to nie wszystko. Piotr Bujak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE