PODKARPACKIE: Terytorialsów będzie więcej. Najbliższe wcielenie już w sobotę 4 września!

i

Autor: Materiały prasowe/ 3PBOT

PODKARPACKIE: Terytorialsów będzie więcej. Najbliższe wcielenie już w sobotę 4 września!

2021-09-01 12:33

Kolejni rekruci przestąpią bramę koszar 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy już w najbliższą sobotę. Kandydaci na żołnierzy przechodzić będą od soboty 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Nowi żołnierze zasilą w przyszłości bataliony lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

WOT jest dzisiaj formacją stanowiącą wspólnotę żołnierzy pełniących terytorialną i zawodową służbę wojskową ukierunkowaną na realizację misji wspierania i obrony lokalnych społeczności. W tym dniu zachęcamy do podejmowania służby w WOT wszystkie osoby, które swoją aktywność zawodową i życie rodzinne chcą uzupełnić o służbą wojskową – powiedział w ubiegły piątek w Lipinach dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła. Aktualnie siła Wojsk Obrony Terytorialnej to ponad 30 tysięcy żołnierzy.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Zapalą się, gdy podejdzie do nich pieszy. Powstają kolejne przejścia interaktywne

Nowe wcielenia już w sobotę

Kolejni terytorialsi będą mogli zasilić szeregi już wkrótce. W najbliższa sobotę w Dębicy dla chętnych na zostanie terytorialsem rozpocznie się 16-dniowe szkolenie podstawowe i 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. W ich trakcie kandydaci nauczą się m.in. zasad zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy oraz posługiwania się bronią. A wszystko to w dębickich koszarach, gdzie w czasach II Rzeczypospolitej stacjonował 20. Pułk Ułanów i 5. Pułk Strzelców Konnych.

Przysięga zaplanowana jest na 19-go września. Nowi żołnierze zasilą w przyszłości bataliony lekkiej piechoty w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE