PODKARPACKIE: Skorzystacie z ostatniej w tym roku szansy? Terytorialsi ruszyli z rekrutacją

i

Autor: Materiały prasowe/ 3PBOT

PODKARPACKIE: Terytorialsi ruszyli z rekrutacją. Ostatnia szansa w tym roku!

2021-10-27 14:59

Terytorialsi ruszyli z rekrutacją. Ostatnia szansa w tym roku by został żołnierzem WOT-u. A nim zostać może każda osoba pełnoletnia, posiadająca polskie obywatelstwo i dobrą kondycję psychofizyczną. Kandydat na terytorialsa nie może też pełnić innego rodzaju służby wojskowej, posiadać przydziału kryzysowego, nie może być też karany za przestępstwa umyślne.

Podkarpacka Brygada Obrony terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, ogłasza ostatni w tym roku nabór dla kandydatów na żołnierzy. Chętni na „wojskową przygodę” już teraz powinni zaplanować wizytę u rekrutera w odpowiedniej terytorialnie Wojskowej Komendzie Uzupełnień. - Ostatnie powołanie w tym roku ukierunkowane jest na wszystkie bataliony lekkiej piechoty 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie ma na co czekać i warto wykonać ten pierwszy krok jak najszybciej - mówi Witold Sura, rzecznik 3PBOT.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszowski Budziwój się rozświetli. Ratusz ogłosił przetarg na zamontowanie latarni

Szkolenie już 20 listopada

Szkolenie podstawowe kandydaci, którzy zgłoszą się do brygady, rozpoczną już 20 listopada.

- Szkolenie będzie prowadzone dwoma sposobami, systemem ciągłym, jak również weekendowym – osiem spotkań po dwa dni. W tym samym dniu ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczną też żołnierze rezerwy. Szkolenie podstawowe prowadzone sposobem ciągłym zakończy się uroczystą przysięgą 5 grudnia - dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, żołnierzem WOTu zostać może każda osoba pełnoletnia, posiadająca polskie obywatelstwo i dobrą kondycję psychofizyczną. Kandydat na terytorialsa nie może też pełnić innego rodzaju służby wojskowej, posiadać przydziału kryzysowego, nie może być też karany za przestępstwa umyślne.

Nazwiesz mieszkańców tych miejscowości? Tylko nieliczni potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania!

Pytanie 1 z 11
Mieszkańca miejscowości Bardo nazwiemy:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE