PODKARPACKIE. Posypią się mandaty za brak maseczki w sklepie czy autobusie

i

Autor: KMP RZESZÓW

PODKARPACKIE. Posypią się mandaty za brak maseczki w sklepie czy autobusie

2021-10-08 14:01

Mundurowi z Podkarpacia wyruszyli w miasto. Będą sprawdzać, czy w sklepach spożywczych, galeriach handlowych a także w autobusach nosicie maseczki. Ci, którzy maseczkę będą mieli w kieszeni lub w torebce, ale nie na twarzy, zostaną ukarani mandatami. O jakiej kwocie mowa? Wyjaśniamy.

- Mimo zniesienia części ograniczeń, związanych z zagrożeniem epidemicznym, obowiązek zakrywania ust i nosa nadal dotyczy obszarów zamkniętych m. in. sklepów, galerii handlowych oraz środków komunikacji publicznej. Jednak wiele osób świadomie nie zakłada maseczek. Ponieważ liczba zakażeń wzrasta, policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole galerii handlowych, urzędów oraz środków komunikacji publicznej - informują policjanci z Rzeszowa.

Za brak maseczki możecie zostać ukarani mandatem do 500 złotych. - Również osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem - dodają mundurowi z Rzeszowa.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE