PODKARPACKIE: Doszło do 9 wypadków, zginął pieszy. Policja podsumował długi styczniowy weekend na drogach

i

Autor: Materiały prasowe/ KWP Rzeszów

PODKARPACKIE: Policja podsumował styczniowy długi weekend! Nie obyło się bez tragedii

2022-01-10 15:56

Policja podsumował styczniowy długi weekend! Przedłużony weekend trwał od święta Trzech Króli, czyli od 6 stycznia, do niedzieli, 9 stycznia. W tym czasie, według policyjnych danych, doszło do 9 wypadków. W wyniku jednego z nich, w Jaślanach, zginął 62-letni mężczyzna.

Do wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Jaślanach, w powiecie mieleckim, doszło w sobotę wieczorem. Z ustaleń mundurowych wynika, że około godziny 19 kierujący fordem mondeo 23-latek, jadąc drogą powiatową od miejscowości Józefów w kierunku Jaślan, potrącił idącego prawą stroną drogi mężczyznę. Mimo reanimacji, jego życia nie udało się uratować, zmarł na miejscu. Jego ciało zabezpieczone zostało do dalszych badań. Kierowca forda w w chwili wypadku był trzeźwy.

- Do poważnego zdarzenia doszło również w piątek w Niechobrzu w powiecie rzeszowskim. Jak ustalono, kierujący mini cooperem potrącił kobietę, która szła na końcu kolumny dzieci. Piesza została ranna i trafiła do szpitala - dodaje podkomisarz Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie. 83-letnia kobieta zginęła w pożarze domu

Kilka wypadków, rannych 14 osób, 30 pijanych kierowców

W sumie, w czasie długiego weekendu, na podkarpackich drogach, doszło jeszcze do 8 innych wypadków - rannych zostało w nich 14 osób. Patrolujący ulice w regionie policjanci nie tylko jednak czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym pod kątem utrudnień czy udrożniania ruchu, sprawdzali także stan trzeźwości kierowców. Jak się okazało- ponad 30 w tym krótkim czasie zatrzymanych zostało na gorącym uczynku, czyli za jazdę „na podwójnym gazie”.

Piotr Michalski mistrzem Europy na 500m

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE