PODKARPACKIE:  Policja zaczęła akcję „Znicz”. Będzie więcej patroli i więcej kontroli

i

Autor: Materiały prasowe/ Podkarpacka policja

PODKARPACKIE: Nie żyje jedna osoba, 23 zostały ranne. Pierwsze podsumowania policyjnej akcji „Znicz”

2021-11-01 12:07

Akcja zaczęła się w piątek 29-go października i potrwa do wtorku, 2-go listopada. Policjanci w trakcie działań czuwają nad bezpieczeństwem na podkarpackich drogach oraz nad płynnością ruchu w rejonie cmentarzy.

Podobnie, jak w latach poprzednich, największego ruchu przy podkarpackich nekropoliach spodziewać można się dzisiaj. Mundurowi na bieżąco monitorują sytuację i tam, gdzie jest to potrzebne, „przechodzą” na ręczne sterowanie ruchem.

Policjantów spotkać będzie można jednak nie tylko w rejonie cmentarzy, ale także na drogach w regionie. Nie będzie pobłażania dla kierowców łamiących przepisy- szczególną uwagę mundurowi zwrócą na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz trzeźwość kierujących. Sprawdzą też, czy oświetlenie pojazdu dostosowane jest do pory dnia i panujących warunków.

Już niestety wiadomo, że na podkarpackich drogach od piątku do niedzieli doszło do 17 wypadków- zginęła jedna osoba, 23 zostały ranne. Zatrzymanych zostało także 40 kierowców, którzy za kółko wsiedli będąc pod wpływem alkoholu.

Jurowce. Pędził 138 km/h mając 1,5 promila alkoholu w organizmie

Kary za brak OC

Pytanie 1 z 1
Czy kary za brak OC są zbyt wysokie?
Uroczystość Wszystkich Świętych cz.3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE