PODKARPACKIE: Można już składać e-wnioski o 500+!

2021-02-02 10:52
PODKARPACKIE: Można już składać e-wnioski o 500+!
Autor: Pixabay.com

Można to zrobić za pomocą portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Drogą tradycyjną zaś wnioski będą przyjmowane dopiero od 1-go kwietnia. W tym roku na rządowy program wsparcia rodzin przewidziana jest dla regionu kwota plisko 2mld 240 mln zł.

Na Podkarpaciu wsparcie w formie świadczenia wychowawczego otrzymało średniorocznie prawie 360 tys. dzieci. (…)– powiedziała podczas wczorajszej konferencji prasowej wiceminister Anna Schmidt. Dodała też przy tym, że łączna kwota, która trafiła podkarpackich rodzin od początku realizacji programu to prawie 8 mld zł.

W tym roku na realizację programu przewidziana jest kwota 2 mld 238 mln zł. Mieszkańcy regionu, którym przysługuje świadczenie wychowawcze, wnioski mogą składać drogą elektroniczną od wczoraj. Złożyć je można za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Okres świadczenia będzie obowiązywał od 1-go czerwca br do 31-go maja przyszłego roku.

Wnioski drogą tradycyjną zaś lub pocztą będą przyjmowane dopiero od 1-go kwietnia. Co warto podkreślić to fakt, że jedynie złożone do końca czerwca 2021 r. wnioski gwarantują wypłatę wsparcia z wyrównaniem od 1 czerwca.

Posłuchaj o normach dla fosfatazy zasadowej. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sonda
Czy 500 plus w czasach koronawirusa powinno być zlikwidowane?
Torebki, wachlarze, gorsety i buty-powiększa się kolekcja mody damskiej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE