Podkarpackie jedzie na Expo do Dubaju! Czym będziemy się chwalić?

2021-11-17 14:46

Podczas Expo 2020 przedstawiciele regionu promować będą najlepsze strony naszego województwa. Sięgną m.in. po lokalnych twórców- takich jak Zdzisław Beksiński, muzyków i naukowców, także tych z przeszłości. Jedną z postaci, które przypomnieć ma początki przemysłu naftowego będzie Ignacy Łukasiewicz.

Dziś rozpoczynamy kilkumiesięczną kampanię, która będzie promowała atuty Podkarpacia, a jej finał będzie miał miejsce na EXPO w Dubaju. Chcemy przede wszystkim ukazać wybitną postać Ignacego Łukasiewicza – wspaniałego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego. Bez jego wynalazków nie byłoby dzisiaj całej branży lotniczej czy kosmicznej - powiedział podczas wczorajszego spotkania w Filharmonii Podkarpackiej marszałek Władysław Ortyl. Oficjalnie odsłonięty został także deskal, autorstwa Arkadiusza Andrejkowa, przedstawiający polskiego geniusza i wynalazcę.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Blisko 360 mln zł na inwestycje. Jest projekt budżetu miasta na rok 2022!

Czym jeszcze będziemy się chwalić?

Ale Łukasiewicz to nie wszystko. Podkarpackie to także innowacyjna gospodarka, zachwycająca przyroda oraz unikatowe dziedzictwo kulturowe i nauka. O tych wszystkich aspektach mówić będą ambasadorzy projektu- m.in. Łukasz Bis z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Marta Kraus z Podkarpackiej Komisji Filmowej oraz Marcin i Michał Baryccy z Fundacji Beksińskiego.

Podczas wystawy na Bliskim Wschodzie zaplanowana jest także konferencja. Ta podzielona będzie na cztery panele dyskusyjne o różnej tematyce - jeden będzie dotyczył przemysłu lotniczego, drugi nauki i edukacji, trzeci customizacji, czyli personalizowanie produktu lub usługi, czwarty - przemysłu kreatywnego. W Pawilonie Polskim w Dubaju województwo podkarpackie organizować będzie także spotkania biznesowe. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej, w której goście będą mogli skosztować m.in. proziaków, fuczek, podkarpackiego piernika czy gruszek w syropie miodowym.

zwrot - będzie inna wersja

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE