Podkarpacie: Wiózł naczepę z arbuzami i usłyszał niepokojące odgłosy. Finał zaskakuje

2020-06-23 11:17
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

W nocy z 19 na 20 czerwca w Humniskach w powiecie brzozowskim doszło do nietypowego zdarzenia. W efekcie zatrzymano sześciu imigrantrów, którzy ukryli się w naczepie polskiego tira. Chcieli dotrzeć do Niemiec i Szwecji. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Wiózł naczepę z arbuzami. Zaniepokoiły go odgłosy

Taka sytuacja napędziłaby strachu nawet osobom z nerwami ze stali. W nocy z 19 na 20 czerwca w Humniskach kierowca poslkiej ciężarówki wiozący arbuzy z Grecji postanowił zatelefonować na numer alarmowy. Twierdził, że z naczepy dochodzą niepokojące, prawdopodobnie ludzie, głosy. Na miejs u błyskawicznie pojawili się brzozowscy policjanci i strażnicy graniczni z Sanoka.

Pasażerowie na gapę ukryli się w arbuzach

Okazało się, że w naczepie podróżuje sześciu pasażerów na gapę:

- To 21-letnia kobieta posiadającą syryjski dokument wydawany uchodźcom oraz pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 36 lat bez dokumentów. Z pomocą tłumacza ustalono, że są to obywatele Syrii i Afganistanu - wyjaśnia Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Obcokrajowcy byli zdrowi i w dobrej kondycji. Wyjaśnili, że do naczepy wsiedli na gapę jeszcze w Grecji. Pomogli im w tym przestępcy zajmujący się przemytem ludzi.

Wszystko było dobrze przygotowane - zatrzymani mieli przy sobie jedzenie, wodę i pieniądze na dalszą podróż. Celem ich podróży były Niemcy i Szwecja:

- Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku cudzoziemcy zostali umieszczeni na 3 miesiące w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim oraz w Białej Podlaskiej - kwitują strażnicy graniczni.

Imigranci ukryli się w arbuzach
Autor: BiOGS

Imigranci zatrzymani na Podkarpaciu w 2020 roku

Od początku 2020 funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie 55 obcokrajowców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji w celach migracyjnych. Celem ich podróży była Europa Zachodnia.

Obleśny pedofil wyciąga dzieci z placu zabaw. Wszystko zostało nagrane. Ten film to ostrzeżenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE