Na złość okradł pociąg

i

Autor: podkarpacka policja

Podkarpacie: W pociągu zbudził go maszynista, więc na złość ukradł mu terminal

2020-10-05 14:02

Chyba nikt nie lubi, gdy ktoś obudzi go w środku drzemki. Ten pasażer pociągu miał przerwany sen, bo pociąg dojechał do stacji końcowej. Był tak zły na obsługę pociągu, że na złość maszyniście ukradł mu kosztowny terminal. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

W piątek 2 października w pociągu relacji Rzeszów - Horyniec Zdrój doszło do niecodziennych scen. Około północy pociąg dojechał do końcowej stacji. Wtedy kierownik pociągu i maszynista zauważyli, że na końcu składu śpi pasażer. Musieli go obudzić. Nie wiedzieli, że ten w zamian postanowi zrobić im na złość.

Panowie wysiedli z pociągu, by odebrać przesyłkę, a w tym czasie "śpioch" opuścił pociąg i odszedł z peronu. Okazało się, że postanowił wziąć ze sobą kosztowny przedmiot - terminal mobilny o wartości około 7 tysięcy złotych.

Kiedy tylko pracownicy pociągu zorientowali się, że nie mają sprzętu, wezwali na miejsce policję i podali rysopis pasażera. Mężczyzna szybko został zatrzymany:

- Początkowo 46-letni mieszkaniec gminy Stary Dzików twierdził, że nic nie brał z pociągu. Tłumaczył, że gdy opuścił peron i szedł ulicą podeszło do niego dwóch mężczyzn, którzy chcieli mu sprzedać urządzenie przypominające telefon komórkowy. Gdy odmówił, mężczyźni wyrzucili urządzenie w trawę - wyjaśnia KPP Lubaczów.

Ostatecznie jednak mężczyzna przyznał się do kradzieży urządzenia:

- Twierdził, że zrobił to na złość obsłudze pociągu, ponieważ nie spodobało mu się to, że go obudzili.

Teraz 46-latek może mieć sporo czasu na spanie na więziennej pryczy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Posłuchaj o cholesterolu, dowiedz się dlaczego warto dbać o jego prawidłowy poziom. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
ESKA XD #004
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE