Podkarpacie: Nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainą. Chcieli dostać się do Niemiec

2021-03-09 15:32
Patrol SG w Bieszczadach
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Bieszczadzcy strażnicy graniczni z Horyńca-Zdrój oraz Krościenka zatrzymali dwóch Syryjczyków oraz Turka. Mężczyźni pieszo przekroczyli granicę z Ukrainą, a przez Polskę chcieli dostać się do Niemiec.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na odcinku granicy, za który odpowiada placówka Straży Granicznej w Horyńcu-Zdroju. Dwóch obywateli Syrii w wieku 32-lat zatrzymano tuż po nielegalnym przekroczeniu granicy w okolicach miejscowości Prusie (pow. lubaczowski).

Okazało się, że cudzoziemcy zabłądzili na przygranicznych bagnach. Jednak byli dobrze przygotowani do wyprawy. Mieli zapasowe ubrania oraz jedzenie i pieniądze na dalszą podróż. Komunikacją publiczną chcieli dotrzeć do Niemiec. Zostali ukarani mandatami i przekazani z powrotem na Ukrainę.

Turek wędrował kilkanaście godzin

Kolejnego imigranta zatrzymali strażnicy graniczni z Krościenka. 37-letni obywatel Turcji pieszo przekroczył granicę z Ukrainy w okolicach miejscowości Bandrów Narodowy. To górzysty i trudno dostępny odcinek. Wędrówka zajęła kilkanaście godzin. Mężczyzna miał przy sobie turecki paszport. Kilka dni wcześniej przyleciał samolotem na Ukrainę. Krajem docelowym były Niemcy.

39 imigrantów od początku roku

Od początku 2021 roku Straż Graniczna zatrzymała 39 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli podkarpacki odcinek granicy z Ukrainą i Słowacją. W większości byli to obywatele Afganistanu, Syrii oraz Turcji. Polskę traktowali jako kraj tranzytowy w drodze na Zachód Europy.

Rzeszów: Policyjna eskorta na porodówkę
Sonda
Zabłądziłeś kiedyś w lesie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE