PODKARPACIE. Nasze województwo jest gotowe na nadejście zimy

i

Autor: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

PODKARPACIE. Nasze województwo jest gotowe na nadejście zimy!

2021-11-17 14:54

Podkarpacie jest gotowe na nadejście zimy – zapewnia Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. I dodaje, że wszystkie służby w tym strażacy, policjanci, ale i drogowcy są już w pełnej gotowości. Ale szczególną uwagę, podobnie jak w latach ubiegłych, w czasie zimy powinniśmy zwracać na osoby bezdomne. Tych w regionie jest ponad 900.

Na terenie województwa podkarpackiego mamy 27 placówek udzielających tymczasowego schronienia bezdomnym: 15 schronisk dla osób bezdomnych, 5 schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, 4 noclegownie, 3 ogrzewalnie. Placówki dysponują 874 miejscami stałymi – statutowymi, natomiast w przypadku wystąpienia szczególnie trudnych warunków atmosferycznych są w stanie przyjąć dodatkowo 87 osoby, co daje łącznie 961 miejsc.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Blisko 360 mln zł na inwestycje. Jest projekt budżetu miasta na rok 2022!

Zimą starczy miejsc dla osób bezdomnych

Każda z osób bezdomnych może liczyć na schronienie oraz ciepły posiłek na terenie województwa podkarpackiego. Na ten cel, także z budżetu wojewody przeznaczono 150 tys. zł dla organizacji pozarządowych, które prowadzą działania na rzecz osób bezdomnych – powiedziała wojewoda Ewa Leniart dodając, że dodatkowo – w ramach realizacji programów (konkursów) ogłaszanych przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej – zostały rozdysponowane środki w kwocie ponad 450 tys. zł, które pozwalają na zabezpieczenie potrzeb podopiecznych i poprawę funkcjonowania placówek, których celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

Ponadto w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego działa bezpłatna, całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem uzyskacie informacje o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Wojewoda zapewniła, że służby i jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców są w pełnej gotowości, dobrze przygotowane do sezonu zimowego. 

Loteria meldunkowa w Rzeszowie. Pierwsze nagrody trafiły do nowych rzeszowian
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE