Podkarpaccy strażacy podsumowali okres bożonarodzeniowy. Ponad 121 interwencji

i

Autor: Pixabay

Podkarpaccy strażacy podsumowali okres bożonarodzeniowy. Ponad 121 interwencji!

2021-12-27 15:26

Podkarpaccy strażacy podsumowali okres bożonarodzeniowy. To nie był spokojny czas dla podkarpackich strażaków! Ci w okresie świąt musieli wyjeżdżać ze swoich komend ponad 120 razy do wszelkiego rodzaju pożarów i wypadków. Niestety, w okresie świątecznym w wypadkach zginęła jedna osoba, a 19 zostało rannych.

W okresie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia podkarpaccy strażacy wzywani byli do pomocy 121 razy. W 47 przypadkach gasili pożary, a pozostałe interwencje to tzw. miejscowe zagrożenia, czyli głównie wypadki drogowe i kolizje. Niestety doszło też do tragicznego pożaru, w którym zginęła kobieta. Strażacy odnotowali w święta także dziewięć fałszywych alarmów.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacka policja posumowała Święta! Doszło do kilku wypadków

Pożar w Baligrodzie

Najtragiczniejszy wypadek, w którym musieli interweniować strażacy miał miejsce drugiego dnia świąt w Baligrodzie, gdzie doszło do pożaru domku letniskowego.

- W zdarzeniach, do których byliśmy wzywani, zginęła jedna osoba, 19 zostało rannych. W drugi dzień świat po godz. 3 nad ranem zostaliśmy poinformowani o pożarze domku letniskowego w Baligrodzie. Gdy strażacy przejechali na miejsce, cały budynek był objęty ogniem. W budynku przebywały trzy osoby, dwóm z nich udało się uciec. Niestety, kobieta została w domu, nie udało się uratować jej życie – mówi Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE