Podano, ile osób ma kwarantannę w powiatach Podkarpacia. W jednym prawie 1200!

i

Autor: Pixabay

Podano, ile osób ma kwarantannę w powiatach Podkarpacia. W jednym prawie 1200!

2020-03-26 8:12

Liczba zachorowań na koronawirusa wciąż rośnie. W kraju liczba powtierdzonych przypadków przekroczyła tysiąc. Dziesiatki tysięcy osób jest poddanych kwarantannie. Na samym Podkarpaciu to ponad 9 tysięcy. Jeden powiat się wyróżnia.

Kwarantanna na Podkarpaciu

Do tej pory takie dane nie były udostępniane mediom i mieszkańcom. Od wczoraj sanepid w Rzeszowie zdecydował się podawać liczbę osób poddanych kwarantannie w wojeówdztwie Podkarpackim z rozbiciem na poszczególne powiaty. Taką informację znajdziecie na stronie stacji pod TYM linkiem.

Wyraźnie widać, że najwięcej osób odbywa kwarantannę w powiecie jasieslkim. To blisko 1200 osób. Skąd tak duża liczba? Do tej pory koronawirusa wykryto tu u jednej osoby. Faktem jest jednak, że w poniedziałek na nowego wirusa zmarł 59-letni ksiądz z parafii w powiecie bocheńskim. Mężczyzna pochodził jednak z Jasła, a służby ustalały wszystkie osoby, które mogły mieć z nim kontakt. Czy stąd tak duża liczba osób na kwarantannie? Trudno powiedzieć, bo nikt takich informacji nie podaje, ale nie jest to wykluczone.

Wracając do liczby osób na kwarantannie w poszczególnych powiatach uwagę przykuwa też powiat rzeszowski - tu bezwzględne zostanie w domach nakazano 922 osobom. Może mieć to związek ze stwierdzeniem koronawirusa u pięciu rzeszowskich Dominikanów. Bracia wystosowali apel do osób, które miały z nimi styczność o kwarantannę właśnie.

Najmniej osób odbywających kwarantannę jest z kolei w powiecie ropczycko-sędziszowskim, bo 59.

Zachorowania na Podkarpaciu na koronawirusa z podziałem na powiaty

Jeśli idzie o stwierdzone testami zachorowania, to na Podkarpaciu najwięcej jest ich w powiecie leżajskim, bo 13. Dalej 8 w mieleckim, 7 w rzeszowskim, po 3 w stalowowolskim i niżańskim, po 2 w tarnobrzeskim i krośnieńskim i 1 w lubaczowskim, przemyskim, leskim, jasielskim i dębickim.

Pamiętajmy, że sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Posłuchaj, jakie są zasady kwarantanny domowej w przypadku koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Robert Lewandowski gra w PIŁKĘ z Klarą! Tak spędza kwarantannę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE