Po ataku nożownika mieszkańcy Pułaskiego mają dość: Precz z osiedlową patologią

2022-08-12 15:29
Po ataku nożownika mieszkańcy Pułaskiego mają dość: Precz z osiedlową patologią
Autor: facebook.com/Samorządowa Rada Osiedla Kazimierza Pułaskiego/google street view

Mieszkańcy centrum Rzeszowa nie czują się bezpiecznie. Czarę goryczy przelał atak nożownika na kobietę, która wsiadała do samochodu. Rzeszowianie postanowili wziąć sprawy we własne ręce.

Samorządowa Rada Osiedla Pułaskiego postanowiła zareagować na piętrzące się problemy mieszkańców. Najpoważniejszym jest bez wątpienia atak na pracowniczkę osiedlowego sklepu. Ale wśród zgłaszanych problemów jest także ptactwo w parku im. Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie.

Precz z osiedlową patologią w Rzeszowie

Mieszkańcy mają dość „osiedlowej patologii”.

„To ataki werbalne, a i ostatnio fizycznymi wobec pracownic sklepu „Madzia”, co odbija się także na klientach i pracownikach innych placówek handlowych przy ul. Pułaskiego” - czytamy w piśnie podpisanym przez Roberta Walewandera, przewodniczącego i Michała Sowę, wiceprzewodniczącego ROP .

Zaznaczają, że problem nie dotyczy tylko obrębu pawilonu handlowego, ale całej ulicy Kazimierza Pułaskiego.

„Codziennie obserwujemy całodobowe, huczne „posiedzenia” zakrapiane alkoholem, oddawanie moczu i kału w prześwitach bloków, zaczepianie przechodniów, czy niszczenie mienia” – twierdzą.

Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o tym czy władza użyje przemocy w stosunku do protestów społecznych w 2022 roku

Mieszkańcy narzekają na ptactwo w Parku im. Jedności Polonii z Macierzą

Pismo wpłynęło już do Komendanta Miejskiej Komendy Policji w Rzeszowie, a mieszkańcy zauważyli, że patrole policji zostały zwiększone.

Natomiast do Zarządu Zieleni Miejskiej napisali w sprawie problemu ptactwa w parku im. Jedności Polonii z Macierzą, do Prezydenta Miasta Rzeszowa o utworzeniu przeprawy dla pieszych nad linią kolejową Rzeszów- Jasło na terenie dworca kolejowego Rzeszów-Staroniwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE