Planujesz w najbliższym czasie wyrobić paszport? Musisz to przeczytać!

2020-06-08 15:21
internetowa rejestracja wizyty w urzędzie
Autor: pixabay

Planujesz w najbliższym czasie wyrobić paszport? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie wprowadził spore ułatwienie. Na wizytę zarejestrujesz się on-line. Zrobisz to klikając w elektroniczny formularz. Jego link dostępny jest na stronie urzędu.

- Od poniedziałku, 8 czerwca Podkarpacki Urząd Wojewódzki wprowadził spore ułatwienie dla klientów Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, a mianowicie można zarejestrować się na wizytę w urzędzie korzystając z formularza elektronicznego, którego link jest dostępny na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie - mówi Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Jak to zrobić? Rezerwując wizytę w urzędzie należy kliknąć w link. Następnie należy wybrać sprawę, którą zamierzamy załatwić oraz wybrać datę i godzinę przyjścia.

- Należy podać swoje imię i nazwisko, a także zostawić swój adres mailowy, na który zostanie przekazane potwierdzenie rezerwacji - wyjaśnia rzecznik wojewody.

Ponadto, w wybrane dni tygodnia tj. poniedziałki, środy i piątki złożenie wniosku w sprawach legalizacji pobytu tj. udzielenia cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt stały lub czasowy, albo rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, będzie możliwe wyłącznie na podstawie wcześniejszej internetowej rejestracji wizyty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE