PKP PLK przekazały 1 milion złotych rzeszowskiemu pogotowiu na walkę z koronawirusem

2020-04-27 8:47 Sylwia Indycka-Rosół
PKP PLK przekazały 1 milion złotych rzeszowskiemu pogotowiu na walkę z koronawirusem
Autor: Pixabay

Łącznie Polskie Linie Kolejowe chcą wydać 4 miliony złotych na walkę z COVID-19. Na co będą przeznaczone środki w Rzeszowie? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Milion dla pogotowia w Rzeszowie

Okrągły milion - tyle 24 kwietnia dostała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie od PKP PLK i Przedsiębiorstwa Infrastruktury Kolejowej w Krakowie. Pieniądze będą przeznaczone na środki ochrony osobistej, które pomogą zabezpieczyć personel medyczny zaangażowany w zwalczanie COVID-19. Takie wsparcie mocno się przyda:

- Pomoc finansowa przekazana przez Grupę Kapitałową PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. będzie ogromnym wsparciem dla personelu medycznego podkarpackich placówek służby zdrowia zaangażowanych w zwalczanie COVID-19. Kwotę przeznaczamy na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej - mówi Andrzej Kwiatkowski, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

PKP chce przekazać łącznie 4 miliony złotych

Łącznie na walkę z epidemią PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz spółki z Grupy Kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., (DOLKOM Wrocław; PNUIK Kraków, ZRK – DOM Poznań; PPM-T Gdańsk) chcą przeznaczyć 4 miliony złotych. Na początku kwietnia kwotę 750 tys. zł otrzymał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny w Warszawie. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup specjalistycznych urządzeń, usprawniających proces diagnostyki w kierunku koronawirusa.

PLK pożycza swoje samochody służbie zdrowia

PLK udostępnia też samochody na potrzeby służby zdrowia. Na Podkarpaciu z 4 takich pojazdów korzystają Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

Jak napisać dobre curriculum vitae? - Najważniejsze to skupić się na treści, a nie na formie - przekonuje Agnieszka Śladkowska. Posłuchaj!
COŚ DOBREGO #11