PILNE! Rząd ogłosił nowe restrykcje. Co się zmieni od 28 listopada? SPRAWDŹ!

2020-11-21 11:58 wk
PILNE! Rząd ogłosił nowe restrykcje. Co się zmieni od 28 listopada? SPRAWDŹ!
Autor: Facebook.com/ Ministerstwo zdrowia

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej mowa była m.in. o zdalnym nauczaniu, feriach zimowych, a także o galeriach i świętach. Szczegóły na stronie rzeszow.eska.pl

Co ze Świętami?

Wirus zbiera swoje śmiertelne żniwo, które zasiał 2,3,4 tygodnie temu. Konsultowałem z epidemiologami ten okres, który jest najbardziej prawdopodobnym okresem, w którym osoby teraz umierające się zakaziły. (…) Jeśli ta stabilność zakażeń się utrzyma, poprawę będziemy mogli zobaczyć dopiero za jakiś czas- mówił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Od 28-go listopada obowiązywać będzie okres tzw. „100 dni solidarności”. Ten potrwa do 27 grudnia. W jego ramach premier już teraz apelował m.in. o nie przemieszczanie się między miastami Polek i polaków w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz spotkania w małym gronie rodzinnym.

Nowe restrykcje

W ramach najnowszych obostrzeń, które będą obowiązywać od przyszłej soboty, 28-go listopada, jest również:

  • przedłużenie zdalnego nauczania do 24-go grudnia
  • utrzymanie restrykcji dla gastronomii, kin, kultury, siłowni i klubów fitness
  • otwarcie galerii, ale w najwyższym reżimie sanitarnym (maseczki, dezynfekcja rak, limit osób– maksymalnie 1 os. na 15 m2)
  • kumulacja ferii zimowych dla uczniów w całym kraju- od 4-go do 17-go stycznia
  • utrzymane zostają wytyczne dla komunikacji miejskiej, kościołów, zgromadzeń, targów, hoteli oraz uroczystości rodzinnych.

Będą badania przesiewowe

Oprócz tego, Ministerstwo Zdrowia planuje także badania przesiewowe. Jednym z wytypowanych województw, gdzie takie mają zostać przeprowadzone jest Podkarpacie. Tą informację potwierdza rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk- Faktycznie od pewnego czasu Ministerstwo Zdrowia przygotowuje plan badań przesiewowych na obecność koronawirusa. W tej chwili, jak zapowiedział minister Adam Niedzielski trwa opracowanie modelu logistycznego. Badania tego typu zostaną wykonane przy pomocy testów antygenowych, które umożliwiają szybkie poznanie wyniku.

O kolejnych krokach w walce epidemią w kraju premier i ministerstwo będą informować przed świętami.

Wjechał na zamknięty przejazd kolejowy
Posłuchaj o nawilżaniu skóry. Sprawdź, jak ją pielęgnować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.