Pijany policjant sprawcą wczorajszej kolizji w Rzeszowie

2021-09-27 15:32
Pijany policjant sprawcą wczorajszej kolizji w Rzeszowie
Autor: KPP Złotów Pijany jechał autostradą na... odwyk! Policjanci przecierali oczy ze zdumienia

Zatrzymano mężczyznę, który wczoraj spowodował kolizję na ul. Targowej. To policjant, który w chwili zdarzenia był pijany. 28-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w zaparkowane na chodniku auto. Mężczyzna został zatrzymany po tym jak zgłosił się po pomoc medyczną na pogotowie.

Wczoraj około 6.00 rano na ulicy Targowej w Rzeszowie doszło do kolizji, w wyniku której fragment drogi był wyłączony z ruchu na pół dnia. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, 28-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w zaparkowane na chodniku auto. - Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca audi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zaparkowany na ulicy Targowej samochód marki Toyota - tłumaczy Ewelina Wrona z wojewódzkiej policji. Sprawca wysiadł z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów otrzymał darmową działkę pod budowę drogi. W planach kolejne mieszkania

Sprawcą był… policjant

Jeszcze wczoraj po południu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, po tym jak zgłosił się po pomoc medyczną na pogotowie. Po badaniu alkomatem okazało się, że kilka godzin po zdarzeniu jest jeszcze pijany. We krwi miał nieco ponad pół promila alkoholu.

- Wobec tego mężczyzny zostało wszczęte postępowanie z art. 178A kk [Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego – przyp. red.], a dodatkowo została wszczęta procedura wydalenia ze służby - dodaje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej w Rzeszowie.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE