Pijany kierowca ciężarówki uszkodził samochody i zniszczył barierki

2021-11-23 14:26

Dwie uszkodzone osobówki i 15 zniszczonych barierek energochłonnych. To bilans podróży kierowcy samochodu ciężarowego, który nie patrząc na nic jechał wczoraj po autostradzie. Mężczyzna zatrzymał się na krótką przerwę w Budach Głogowskich i właśnie tam został zatrzymany przez policję. Okazało się, że to 40-letni obywatel Ukrainy, który w planach miał podróż na Słowację.

Mężczyzna jechał po autostradzie A4  samochodem ciężarowym od strony Jarosławia w kierunku Rzeszowa. Sęk w tym, że rozbijał wszystko co stało na jego drodze. Kierowca uszkodził kilkanaście barier energochłonnych i dwie osobówki. Służba obsługi autostrady powiadomiła o tym policję, która ruszyła na poszukiwania. Mężczyzna zatrzymał się na krótką przerwę w Budach Głogowskich i właśnie tam został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

CZYTAJ TAKŻE: Kryzys na granicy: Straż Ochrony Kolei z Przemyśla wysłała do pomocy swoich ludzi i sprzęt

Jechał na Słowację

Na miejscu policjanci zastali mocno poobijaną ciężarówkę marki Volvo wraz z naczepą. Za kierownicą siedział 40-letni obywatel Ukrainy.

- Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem pokazało u niego prawie 3 promile alkoholu. 40-latek nie prawa jazdy, za to posiadał sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Jak ustalili policjanci mężczyzna z towarem jechał na Słowację – informuje podkarpacka policja.

40-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany i trafił do aresztu. Za swoją podróż mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia, natomiast za złamanie sądowego zakazu do 5 lat życia za kratkami.

Rozkochiwał i mordował. Proces Krwawego Tulipana
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE