Pijani rodzice opiekowali się niemowlakiem. Matka miała ponad 3 promile, a ojciec ponad 2!

i

Autor: pixabay

Pijani rodzice opiekowali się niemowlakiem. Matka miała ponad 3 promile, a ojciec ponad 2!

2021-12-10 16:34

Pijani rodzice z Bykowiec pod Sanokiem opiekowali się niemowlakiem. Matka dwumiesięcznego dziecka miała ponad 3 promile, a ojciec ponad 2. Mundurowych wczoraj wezwali pracownicy pomocy społecznej, kiedy para nie otworzyła im drzwi. Początkowo do środka nie chcieli wpuścić także policjantów. Dopiero, gdy usłyszeli, że drzwi zostaną wyważone otworzyli je.

Wczoraj około godziny 14.30 mundurowi z Sanoka dostali zgłoszenie od pracowników ośrodka pomocy społecznej o tym, że prawdopodobnie w miejscowości Bykowce pijani rodzice sprawują opiekę nad niemowlęciem. Z relacji zgłaszających wynikało, że chcieli sprawdzić jak sprawowana jest opieka, jednak nie zostali wpuszczeni do domu. Para początkowo do środka nie chcieli wpuścić także policjantów. Dopiero, gdy usłyszeli, że drzwi zostaną wyważone otworzyli je.

CZYTAJ TAKŻE: Prokuratura ujawnia nowe informacje w sprawie zabójstwa przy ul. Czudeckiej

Rodzice niemowlaka byli pijani!

- Od rodziców dziecka czuć było alkohol, a ich zachowanie wskazywało, że mogą być pijani. Przeprowadzone badania wykazało, że 35-letnia matka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast 41-letni ojciec miał ponad 2 promile. Z uwagi na stan nietrzeźwości rodziców i brak możliwości właściwej opieki nad dzieckiem, dwumiesięczna dziewczynka została przewieziona do szpitala na badania. Informacja dotycząca interwencji podejmowanej wobec pijanych rodziców została przekazana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje - informuje sanocka policja.

Nieodpowiedzialnym rodzicom grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie oficjalnie otwarte!