.Dzwoniła z imprezy na policję i chciała legitymować znajomych. Jest decyzja w jej sprawie

i

Autor: KPP Jarosław

Informacje

Pijana policjantka chciała legitymować znajomych na imprezie. Jest decyzja w jej sprawie

2023-06-01 12:05

Zakończyło się postępowanie wobec policjantki z Kolbuszowej, która w marcu podczas imprezy w Rzeszowie, po alkoholu chciała legitymować znajomych. Otrzymała ona naganę i wróciła do pracy.

Spis treści

  1. Chciała legitymować znajomych na imprezie. Zapadła decyzja w jej sprawie
  2. Policjantka wraca do pracy

Chciała legitymować znajomych na imprezie. Zapadła decyzja w jej sprawie

Na początku marca w Rzeszowie miała miejsce impreza, na której policjantka z komendy w Kolbuszowej pod wpływem alkoholu zadzwoniła na policję i chciała legitymować swoich znajomych. Kobieta początkowo chciała uciszyć imprezowiczów, ale wobec braku ich reakcji postanowiła pójść o krok dalej. Znajomi myśleli, że żartuje, ale policjantka wezwała wsparcie z jednostki.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wyczuli od kobiety alkohol, a badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile w organizmie. Komisariat Policji w Rzeszowie postanowił wyjaśnić sprawę. Trwało to do końca marca, a w efekcie postępowanie zostało umorzone.

Policjantka wraca do pracy

W miejscu pracy policjantki, w Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej, wobec funkcjonariuszki prowadzone były postępowania dyscyplinarne i w sprawie fałszywego alarmu. 14 marca komendant powiatowy policji w Kolbuszowej postanowił o zawieszeniu jej w czynnościach służbowych na trzy miesiące. Odebrana została jej wówczas legitymacja i broń. W maju kobieta wróciła do służby

Jak przekazuje kom. Jolanta Skubisz Tęcza – Postępowanie zakończyło się, a policjantka została ukarana naganą. Wróciła już do pracy i normalnie wykonuje swoje obowiązki .

ZOBACZ: NOWY PLAC ZABAW W CENTRUM RZESZOWA OTWARTY

Byli policjanci usłyszeli wyroki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE