Pijana 16-latka za kółkiem osobówki, obok 19-letni kolega. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

2021-04-11 14:21 af
Pijana 16-latka za kółkiem osobówki, obok 19-letni kolega. Sprawą zajmie się sąd rodzinny
Autor: pixabay

To historia z Sanoka. 16-latka prowadziła auto z promilami. Na to z kolei pozwolił jej 19-letni kolega, który był trzeźwy. Na widok policji dziewczyna zatrzymała auto i próbowała zamienić się z kolegą miejscami. Wtedy oboje wpadli w ręce mundurowych. O dalszym losie nastolatki zadecyduje sąd rodzinny. Kara nie ominie także 19-latka.

- W czwartek po godzinie 23, podczas patrolowania Sanoka policjanci zwrócili uwagę na volkswagena, którego kierowca na widok radiowozu zatrzymał się. Mundurowi postanowili sprawdzić co było powodem takiego zachowania. W samochodzie znajdowały się dwie osoby. Gdy funkcjonariusze podchodzili do auta, kierująca pojazdem chciała zamienić się miejscami z pasażerem – informują policjanci z Sanoka.

Okazało się, że za kółkiem osobówki siedziała 16-latka bez uprawnień. Ponadto dziewczyna była pijana, miała w sobie 0.63 promila alkoholu. Nastolatkę przekazano pod opiekę rodzica.

Z kolei na miejscu pasażera siedział 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który użytkował samochód. Był trzeźwy.

- 16-latką, która bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości kierowała samochodem zajmie się teraz sąd rodzinny. Policjanci ustalają także skąd nastolatka miała alkohol. Mężczyzna natomiast odpowie za dopuszczenie na drodze publicznej do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień. Zgodnie z art. 96 § 1 pkt 2 kodeksu wykroczeń za ten czyn grozi kara grzywny – informują mundurowi.

W Bydgoszczy za darmo rozdają maseczki jednorazowe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE