Rzeszów: Pijany motocyklista pędził 138 km/h po mieście!

i

Autor: KPP Bełchatów Rzeszów: Pijany motocyklista pędził 138 km/h po mieście!

Pędził 138 km/h po mieście! Pijany motocyklista zatrzymany po pościgu!

2021-08-19 13:09

O 88 km przekroczył dozwoloną prędkość 39-letni motocyklista, który pędził w Rzeszowie z prędkością 138 km na godzinę. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policją. Po krótkim pościgu kierowca został zatrzymany. Policjanci przekonali się co było powodem ucieczki. Okazało się, że motocyklista był pijany.

Jak poinformował w czwartek oficer prasowy rzeszowskiej policji nadkom. Adam Szeląg do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Policjanci z wydziału ruchu drogowego pełniący służbę na motocyklach przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie zmierzyli prędkość jadącego motocyklem kawasaki. - Okazało się, że kontrolowany motocyklista w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km na godz., jechał z prędkością 138 km na godz. Mimo podania wyraźnego sygnału do zatrzymania, mężczyzna jadący w kierunku ul. Rejtana, nie zatrzymał się. W związku z tym policjanci podjęli pościg z użyciem sygnałów dźwiękowych i świetlnych – przekazał nadkom. Szeląg

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Wyłudzali leasing na luksusowe auta. Straty wniosły 4 mln zł

Zatrzymany po krótkim pościgu

Uciekający motocyklista został zatrzymany po krótkim pościgu na pętli autobusowej. Okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego był pijany - badanie wykazało w jego organizmie niemal 1,3 promila.

- Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i zabezpieczyli jego motocykl. 39-latek został oddany pod opiekę wskazanej osoby – dodał oficer prasowy.

Za popełnione przestępstwa, czyli jazdę po pijanemu i nie zatrzymanie się do kontroli, 39-latkowi grozi odpowiedzialność karna. Odpowie również za popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości.

To już koniec. Tesco zamyka ostatni sklep w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE