pająk

i

Autor: pixabay.com Pająki pchają się do domów. Jest na nie sposób!

Porady

Pająki pchają się do domów. Jest na nie sposób!

2023-10-03 16:05

Wprawdzie w kalendarzu jeszcze lato, jednak zimne miesiące zbliżają się wielkimi krokami. Widzimy i odczuwamy to nie tylko my, ale także zwierzęta. Również nielubiane przez większość z nas pająki, wzbudzające u niektórych strach. Są jednak pewne sposoby, aby uniemożliwić im dostanie się do naszych mieszkań.

Spis treści

  1. Jak zamknąć pająkom drogę do naszego domu? Są na to sposoby
  2. Skuteczne sposoby w walce z pająkami

Jak zamknąć pająkom drogę do naszego domu? Są na to sposoby

Zwierzęta lubi zdecydowana większość z nas, ale ta zasada nie ma chyba zastosowania w przypadku pająków. Szczególnie, jeśli mówimy o dużych gatunkach, które swoją posturą mogą wzbudzić nasz strach. Niektórzy, jeśli na swojej domowej drodze spotkają różnego rodzaju pajęczaki, wpadają w panikę. Są jednak pewne sprawdzone i niezawodne sposoby, aby utrudnić pająkom dostęp do naszych mieszkań. Niekoniecznie musi wiązać się to z wydaniem dużej ilości pieniędzy.

Boicie się pająków i nie chcecie, aby były waszymi współlokatorami? Koniecznie musicie wypróbować te metody, które z pewnością pozwolą wam utrzymać odpowiedni dystans pomiędzy domem, a pająkami. Najskuteczniejsze sposoby na pająki znajdziemy w kuchni. Na czym konkretnie one polegają?

Skuteczne sposoby w walce z pająkami

Macie w swojej kuchni cynamon? Jeśli nie, musicie koniecznie się w niego zaopatrzyć. Jeżeli rozrzucimy przy drzwiach i oknach laski tej przyprawy, pająki nie będą chciały wchodzić do naszego domu. Przydatnym rozwiązaniem będzie także ustawienie świeczek cynamonowych. Skuteczna będzie także zmielona przyprawa. Innym sposobem, o którym musicie pamiętać, jest stosowanie zapachu cytrusów. Pająki go nie cierpią. Warto zatem otrzeć sokiem z cytryny czy pomarańczy framugi drzwi oraz okien, przez które popularne pajęczaki mogą dostać się do naszych mieszkań.

Skuteczny może okazać się również ocet. Jego działanie także jest skuteczne w walce z pająkami. Wystarczy wymieszać ocet z wodą, a następnie za pomocą spryskiwacza nanieść tę mieszaninę na framugi oraz listwy drzwi i okien. Wprawdzie początkowo zapach może być dosyć intensywny, ale wyczujemy go nie tylko my, ale także pająki. Jeżeli mówimy o zapachach, skuteczny będzie czosnek, a konkretnie jego aromat, którego wręcz nienawidzą pająki. Nieco przyjemniejszy zapach ma z kolei mięta, a ona także wykazuje właściwości mogące pomóc w odstraszaniu pająków.

ZOBACZ: CENY JESIENNYCH PRZYSMAKÓW. ILE ZAPŁACIMY ZA KUKURYDZĘ, ŚLIWKI CZY ORZECHY NA TARGU W RZESZOWIE?

Gigantyczny pająk nawiedził moje mieszkanie