Otwarcie fryzjerów i kosmetyczek na Podkarpaciu nastąpi szybciej niż w innych regionach?

2020-05-12 7:39
Otwarcie frzjerów i kosmetyczek na Podkarpaciu nastąpi szybciej niż w innych regionach?
Autor: Pixabay

W Polsce w czasie epidemii koronawirusa można już na przykład robić zakupy w galerii handlowej, nocować w hotelu i wysyłać dzieci do przedszkoli. Wciąż jednak nie można pójść do fryzjera. Kiedy to się zmieni?

Trzeci etap odmrażania polskiej gospodarki

Rząd stopwniowo odmraża polską gospodarkę w czasach epidemii koronawirusa. Najpierw umożliwono spacery po parkach i lasach w celach rekreacyjnych, w drugim etapie otwarto galerie handlowe, hotele, zniesiono godziny seniorskie w sklepach i zwiększono limity osób, które mogą w jednym czasie i miejscu robić zakupy. Polacy mogą też korzystać z giełd, czy targowisk - w Rzeszowie na przykład otwarto już giełdę samochodową na Załężu i targowisko przy Dworaka.

Wciąż jednak nie wolno korzystać z zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Ich właścicielom pozostaje korzystać ze wsparcia oferowanego w ramach tarczy antykryzysowej, na przykład dofinansowania w ramach utrzymania miejsc pracy, czy bezzwrotnej pożyczki w wysokości 5 tysięcy złotych. To jednak niewiele, by można było mówić o stabilnej sytuacji takich firm. Kiedy fryzjerzy będą mogli ponownie działać?

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych jest planowane w trzecim etapie odmrażania polskiej gospodarki. Ten może nastąpić w drugiej połowie maja, choć sytuacja jest bardzo dynamiczna i wszelkie daty mogą ulegać zmianom.

Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne?

Zdaniem Faktu, rząd planuje otwierać fryzjerów regionami - najpierw tam, gdzie zachorowań na koronawirusa jest najmniej. Oznaczałoby to, że na Podkarpaciu doczekalibyśmy się tego szybciej, niż na przykład na Mazowszu czy Śląsku. Na ten moment najmniej zachorowań na COVID-19 jest bowiem w lubuskiem, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Koronawirus: Ilu chorych na Podkarpaciu?

W momencie pisania tego artykułu (11 maja rano) na Podkarpaciu stwierdzono 371 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 252 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 28 zgonów.

Epoki literackie: Renesans - streszczenie - posłuchaj podcastu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Lektury szkolne
COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE