Oszuści kradną rabaty z kart Moja Biedronka. Oto ich sposoby!

i

Autor: Wikipedia

Twoje finanse

Oszuści kradną rabaty z kart Moja Biedronka. Oto ich sposoby!

2023-04-14 16:44

Co się dzieje ze znikającymi rabatami na karcie Moja Biedronka? Okazuje się, że złodzieje znaleźli sposób na ich wykradanie. Wystarczy chwila nieuwagi klienta albo łut szczęścia. Kradzieże mają związek z numerami telefonów. Jak się przed nimi ustrzec.

Z taką sytuacją do czynienia mogą mieć posiadacze karty Moja Biedronka. Wizyta przy kasie, opłacanie paragonu i… zdziwienie, bo kwota do zapłaty jest wyższa niż być powinna. Nie zadziałały rabaty, które przecież były w aplikacji. Jak się okazuje, oszuści znaleźli sposób na to, by je wykorzystać. Jak to możliwe?

Jak działają oszuści kradnący rabaty z karty Moja Biedronka? Trzy podstawowe praktyki opierają się o wykorzystanie obcego numeru telefonu. Oszuści mogą w tym celu wykorzystać telefon znajomego, podać losowy ciąg dziewięciu cyfr lub zapamiętać czyjś numer w trakcie jego podawania przy kasie, by później go wykorzystać.

W takiej sytuacji, jeśli do karty przypisany jest rabat, jej właściciel straci możliwość jego wykorzystania. Niestety, wiele ze zniżek jest jednorazowa. Oznacza to, że nieuczciwy kupujący skutecznie blokuje możliwość skorzystania z nich w przyszłości. A stały lojalny klient traci zniżki, na które "zapracował".

Jak sprawdzić saldo na karcie Biedronka?

Istnieje oczywiście możliwość sprawdzenia salda na karcie Moja Biedronka. Można zrobić to na kilka różnych sposobów. Pierwszą opcja jest zajrzenie do aplikacji. Alternatywnym sposobem jest sprawdzenie salda na stronie Biedronki. Można też zrobić to przy kasie w jednym ze sklepów sieci i na czytnikach cen.

Jak zarejestrować kartę z Biedronki?

Biedronka od lat oferuje swoim stałym klientom program lojalnościowy. Mowa oczywiście o karcie Moja Biedronka. Uprawnia ona do odbierania atrakcyjnych zniżek na niektóre produkty i uzyskania rabatów przy kasie. Jak zarejestrować kartę z Biedronki? Na to pytanie odpowiedzi musiał poszukać każdy nowy członek programu lojalnościowego sieci sklepów. Wystarczy do tego celu numer telefonu. To właśnie do niego przypisana zostaje karta Moja Biedronka. Ułatwia to posługiwanie się nią – przy kasie wystarczy podać numer i to wystarcza. Niestety, wiąże się to z zagrożeniami. Ten sam system, który ułatwia posługiwanie się kartą, może doprowadzić do utraty rabatu.

Emerytowany kolejarz zasztyletował byłego sołtysa. Obaj spoczywają na jednym cmentarzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE