Orkan Sabina w Bieszczadach: Te filmiki przerażają!

i

Autor: Facebook screen wideo

Orkan Sabina w Bieszczadach: Te filmiki przerażają! [WIDEO]

2020-02-10 12:24

Wieje ostro! - piszą bieszczadzcy leśnicy i na dowód prezentują filmy. Te materiały pokazują, że natura ma wielką moc. Także niszczycielską.

Z pogodą nie ma żartów, a te filmiki są tego dowodem. Nadleśnictwo Baligród pokazało, jak mocno wieje dziś w Bieszczadach. Obejrzyjcie te materiały (koniecznie z dźwiękiem). Na nagraniach słychać praktycznie ciągły świst wiatru, a ten pędzi dziś z prędkością do 120 km/h:

"Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 120 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 02:00 do 14:00" - czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

W Biesach i innych powiatach na południu regionu obowiązuje alert 3. stopnia, w pozostałej części Podkarpacia 2. stopnia. Przy takiej aurze pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do lasów.

Orkan już wyrządził sporo szkód, o których pisaliśmy TUTAJ:

Na szczęście w naszym regionie nie ma poszkodowanych. Uważajcie na siebie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE