Odnalazła się w Cisnej! Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatki z Bydgoszczy

2021-09-18 12:29
Odnalazła się w Cisnej! Szczęśliwy finał poszukiwań nastolatki z Bydgoszczy
Autor: Pixabay.com

Wyszła z domu 7 września, do wczoraj nie skontaktowała się z rodziną. W akcję poszukiwawczą poza mundurowymi z Bydgoszczy zaangażowani byli też m.in. podkarpaccy policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej.

O zaginięciu 15-latki policjanci z Fordonu zostali zawiadomieni we wtorek 7 września. Dziewczyna miała opuścić miejsce zamieszkania bez informowania kogokolwiek o tym dokąd wychodzi.  Kontaktu z rodziną nie nawiązała przez ponad tydzień.

W tym czasie działania rozpoczęły już służby. O sytuacji powiadomieni zostali także m.in. podkarpaccy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej, bo właśnie na południe Polski prowadził trop zaginionej 15-latki. Informacje pojawiły się także na stronach internetowych policji, w mediach oraz na portalach społecznościowych.

Ostatecznie te ostatnie przyniosły oczekiwany skutek. Z rodziną nastolatki skontaktowali się turyści, którzy zauważyli dziewczynę na szlaku turystycznym w Bieszczadach. Po tej informacji ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sprawdzili szlak starając się tam odnaleźć nastolatkę. Wszystkie te działania przyniosły wymierny skutek i w piątek, 17 września, bydgoszczanka została odnaleziona przez ratownika GOPR w schronisku w Cisnej- informuję policjanci.

Na przyjazd rodziców dziewczyna, cala i zdrowa, czekała w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku.

Drogowskazy: o trudnej sztuce porozumiewania się. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Jak mieszkańcy oceniają miasto? Znamy wyniki Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE