Od 30 maja będzie zniesiony obowiązek noszenia maseczek, ale nie wszędzie

i

Autor: Pixabay

Od 30 maja będzie zniesiony obowiązek noszenia maseczek, ale nie wszędzie [ZASADY]

2020-05-27 12:45

Znoszenie obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych od 30 maja ogłoszono na konferencji dotyczącej 4. etapu odmrażania polskiej gospodarki. Jakie zasady będą teraz obowiązywały? O czym trzeba będzie pamiętać?

Spis treści

  1. Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu
  2. Gdzie wciąż trzeba nosić maseczkę po 30 maja?
  3. Znoszenie zakazu zgromadzeń publicznych

Zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Jest dobra wiadomość dla biegaczy, czy miłośników jazdy na rowerze. Od 30 maja w Polsce nie trzeba będzie nosić maseczek w miejscach publicznych. Wciąż jednak trzeba będzie pamiętać o konieczności zachowania dystansu społecznego. Jeśli minimalny odstęp, czyli 2 metry, od innych odób jest możliwy, to noszenie maseczek nie jest obowiązkowe.

Gdzie wciąż trzeba nosić maseczkę po 30 maja?

Znoszenie zakazu nie oznacza, że maseczki będą zupełnie nieobowiązkowe. Wciąż trzeba będzie zakładać je w różnych przestrzeniach zamkniętych, na przykład w sklepach, środkach komunikacji, kinach, czy kościołach.

Znoszenie zakazu zgromadzeń publicznych

Brak konieczności maseczek to nie jedyne zmiany. Od 30 maja będzie też można organizować zgromadzenia na świeżym powietrzu, ale z limitem do 150 osób. Będzie zatem można uczestniczyć w oncertach plenerowych, czy organizować grilla ze znaomymi. Wciąż należy jednak pamiętać o społecznym dystansie. 

Posłuchaj o pielęgnacji stóp. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Jechał 166 km/h bez prawa jazdy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE