Obywatel Niemiec poszukiwany przez zagraniczne służby zatrzymany na granicy w Korczowej

i

Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Na sygnale

Obywatel Niemiec poszukiwany przez zagraniczne służby zatrzymany na granicy w Korczowej

2023-03-31 14:28

Strażnicy graniczni z Korczowej zatrzymali 37-letniego obywatela Niemiec, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za prowadzenie auta po pijanemu i bez uprawnień. Na dodatek mężczyzna posłużył się fałszywym łotewskim prawem jazdy.

Obywatel Niemiec poszukiwany ENA zatrzymany na granicy

Jak poinformował w piątek PAP chor. szt. Andrzej Bembenek z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, do zatrzymania poszukiwanego obcokrajowca doszło w czwartek na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej, gdy ten zgłosił się do kontroli na wyjazd z Polski.

-W trakcie sprawdzeń danych w międzynarodowych bazach poszukiwawczych strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemiec jest poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości. Władze tego kraju wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest poszukiwany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Grozi mu osiem miesięcy pozbawienia wolności – przekazał chor. szt. Bembenek.

To nie koniec konsekwencji, jakie grożą zatrzymanemu mężczyźnie. Podczas szczegółowej kontroli dokumentów funkcjonariusze SG ujawnili, że obywatel Niemiec posłużył się fałszywym łotewskim prawem jazdy. Za ten czyn wyznaczono cudzoziemcowi karę czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

Z przekazanych PAP statystyk wynika, że od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali blisko 40 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby.

ZOBACZ: ILE DAĆ DO KOPERTY NA KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ 2023

Rzeszów od roku pomaga Ukraińcom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE