Oblodzenie i powrót zimy na południu Polski. IMGW wydało ostrzeżenie

i

Autor: Unsplash.com/Zrzut ekranu/meteo.imgw.pl

Pogoda

Oblodzenie i powrót zimy na południu Polski. IMGW wydało ostrzeżenie

2023-04-02 13:51

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia pogoda na południu zdecydowanie nie rozpieszcza. W większości regionów jest deszczowo i pochmurno. Niestety – pogoda w najbliższych dniach nie będzie lepsza. Na południu czekają nas przymrozki, oblodzenie, a nawet… opady śniegu. IMGW wydało ostrzeżenie dla województwa małopolskiego.

Jaka będzie pogoda w Małopolsce?

W niedzielę, 2 kwietnia mieszkańcy Małopolski muszą mierzyć się z załamaniem pogody. Deszczowa i pochmurna aura to nie najgorsze, co czeka nas w kolejnych dniach. Synoptycy zapowiadają nawet… powrót zimy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obowiązuje od poniedziałku, 3 kwietnia, od godz. 1:00 w nocy do 9:00 rano. Pierwsze z nich dotyczy oblodzenia, którego stopień prawdopodobieństwa określono na 80 proc. na terenie całego województwa.

Drugie jest związane ze spadkiem temperatury i przymrozkami, jakie mogą wystąpić w regionie. Trzecie, zdecydowanie najbardziej niepokojące dotyczy opadów śniegu, które prognozowane są na terenach powiatów wadowickiego, suskiego, limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego. Opady śniegu na terenie Małopolski mogą występować nawet przez cały tydzień, do piątku, 7 kwietnia.

Jaka będzie pogoda na Podkarpaciu?

Według prognoz IMGW na terenie województwa podkarpackiego dojdzie do wyraźnego załamania pogody. W całym regionie zapowiadane są przymrozki i oblodzenie, których prawdopodobieństwa wystąpienia oszacowano na 80 proc.

Na Podkarpaciu mogą także wystąpić opady śniegu. Ostrzeżenie dotyczy głównie południowych obszarów województwa. Mowa o powiatach bieszczadzkim, sanockim, jasielskim i krośnieńskim. Alert IMGW obowiązuje od poniedziałku, 3 kwietnia od godz. 1:00 w nocy do godz. 9:00 rano.

Co gorsza, niekorzystne warunki mogą utrzymać się zdecydowanie dłużej. Słońca prawdopodobnie próżno będzie wyczekiwać do niedzieli, 9 kwietnia. Przez cały tydzień mieszkańcy województwa będą musieli zmagać się z opadami deszczu i śniegu.

Jarmark Wielkanocny w Krakowie

Jak dobrze znasz najpopularniejszych wokalistów disco polo? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 6
Marcin Miller to lider zespołu…
Źródło: Oblodzenie i powrót zimy na południu Polski. IMGW wydało ostrzeżenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE