Nożownik z Krosna trafi do zakładu psychiatrycznego

i

Autor: Pixabay.com

Nożownik z Krosna trafi do zakładu psychiatrycznego

2021-09-04 9:19

Sąd Okręgowy w Krośnie uwzględnił wniosek prokuratury o umorzenie postępowania prowadzonego wobec Rafała P., który usłyszał wówczas zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Według biegłych, w chwili ataku, był niepoczytalny.

Przypomnijmy- do zdarzenia doszło w rejonie krośnieńskiego dworca. Rafał P. w lecie ubiegłego roku zaatakował nożem kierowcę busa, po tym, jak ten próbował go obudzić informując o zakończeniu kursu.

Po zatrzymaniu mężczyzny, działania zaczęła Prokuratura Okręgowa w Krośnie, m.in. prosząc biegłych o opinię psychiatryczną dotyczącą Rafała P. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Po przeprowadzonej obserwacji psychiatrycznej u podejrzanego rozpoznano chorobę psychiczną, w związku z którą biegli stwierdzili, że nie był on w stanie rozpoznać znaczenia czynu i pokierować swoim postępowaniem. Stwierdzili, że w chwili popełnienia czynu był osobą całkowicie niepoczytalną- mówi Monika Kaszubowicz z Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Tym samym, Sąd Okręgowy uwzględnił wniosek prokuratury o umorzenie postępowania prowadzonego wobec Rafała P. i orzekł umieszczenie mężczyzny w zakładzie psychiatrycznym.

Sonda
Jak oceniasz zmiany w programie 500 plus?
Drogowskazy: o trudnej walce o klimat na Ziemi. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Jan Tomaszewski GORZKO o kadrze. Sousę chwali tylko za jedno | Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE