Nowy rozkład jazdy pociągów Intercity na Warmii i Mazurach. Będzie całoroczny pociąg do Zakopanego

i

Autor: Monika Smolik

Informacje

Nowy rozkład jazdy pociągów już od 10 grudnia. Co zmieni się na Podkarpaciu?

2023-11-30 14:04

Już 10 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy PKP Intercity. Co konkretnie zmieni się dla mieszkańców Podkarpacia? Poznaliśmy szczegółowe informacje.

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity. Co zmieni się na Podkarpaciu?

Nowy rozkład jazdy, który obowiązywał będzie już od 10 grudnia, zakłada utrzymanie dotychczasowej oferty dla Rzeszowa. Do stolicy Podkarpacia, a także z niej, kursować będzie 17 par pociągów. Z kolei Przemyśl obsłuży 20 par pociągów. Mieszkańcy Rzeszowa skorzystają z czterech par połączeń bezpośrednio do Warszawy oraz z 15 par połączeń (14 całorocznych i 1 sezonowego) z Krakowem. Pasażerowie z Przemyśla będą mogli wybierać spośród trzech par połączeń do Warszawy, a także trzynastu par połączeń do Krakowa. Niezmienna pozostanie także oferta połączeń międzynarodowych. Z Przemyśla do Ukrainy kursować będzie 8 par pociągów.

10 grudnia nastąpi też zmiana w siatce połączeń. Pociąg IC Zamoyski będzie kursował na trasie Rzeszów – Kołobrzeg – Rzeszów, a nie jak dotychczas z Kołobrzegu do Hrubieszowa. Zastąpi on skład IC Górski, obecnie kursujący z Rzeszowa do Szczecina. Z kolei IC Łukasiewicz uzupełni niedzielną ofertę na trasie Przemyśl – Kraków – czytamy w oficjalnym komunikacie PKP Intercity.

Zmiany wprowadzone 10 grudnia mają zapewnić optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Ze względu na prace inwestycyjne planowane przez zarządcę infrastruktury, od kwietnia do czerwca oraz od września do grudnia pociągi TLK Bieszczady i TLK Wetlina będą kursować trasą okrężną przez Strzyżów i Rzeszów Zachodni – przekazuje PKP Intercity.

Do czerwca przyszłego roku trwać będzie modernizacja stacji Warszawa Zachodnia. Część pociągów nadal będzie obsługiwała stację Warszawa Gdańska, zamiast Warszawy Centralnej lub będzie kursowała w skróconej relacji do/z Warszawy Wschodniej.

Systematyczne zwiększanie połączeń

Od 10 grudnia PKP Intercity będzie zwiększało systematycznie liczbę połączeń, w których podróżni będą mogli wybrać miejsce ze schematu graficznego. Do 174 już udostępnionych połączeń obsługiwanych składami wagonowymi z tą funkcją dołączy kolejnych ponad 50. Graficzna rezerwacja miejsc pozwala wybrać konkretne miejsce w wagonie czy sprawdzić frekwencję w danym pociągu. Do niedawna funkcja ta była dostępna jedynie w spalinowych i elektrycznych zespołach trakcyjnych, które mają stałą liczbę miejsc siedzących. W 2023 roku przewoźnik zaczął wdrażać to rozwiązanie również dla połączeń obsługiwanych składami wagonowymi. Docelowo opcja wyboru miejsca ma być dostępna dla wszystkich połączeń krajowych przewoźnika.

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika można uzyskać na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 22 391 97 57.

ZOBACZ: PIERWSZY ŚNIEG W BIESZCZADACH

Dantejskie sceny na PKP w Warszawie. Pasażerowie nie mieszczą się na peronie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE