Nowy funkcjonariusz w szeregach podkarpackiej policji. Co będzie należało do jego obowiązków?

i

Autor: KWP Rzeszów

Nowy funkcjonariusz w podkarpackiej policji. Co będzie należało do jego obowiązków?

2021-12-23 14:02

Ma dokładnie 4 lata i jest ciemnogniadym koniem rasy. Spiro, bo o nim mowa już niedługo zasili szeregi podkarpackich mundurowych. Do jego obowiązków będzie należało patrolowanie ulic miast na Podkarpaciu podczas niewielkich imprez. Jednak żeby do tego doszło, Spiro, jak każdy inny policjant musi przejść szkolenia – te będą trwały cały miesiąc w Głogowie Małopolskim. Aktualnie w garnizonie podkarpackiej policji służy siedem koni.

Spiro właśnie zasilił szeregi policji konnej w podkarpackim garnizonie. Gdy tylko konik zaadaptuje się w nowym miejscu, rozpocznie szkolenie, po którym wyruszy ze swoim opiekunem w swój pierwszy policyjny patrol. Aktualnie w garnizonie podkarpackiej policji służy siedem koni.

- Próby i wstępne szkolenie nowego wałacha będzie trwało 30 dni. Po jego zakończeniu, koń rozpocznie szkolenie w celu wydania atestu I stopnia. On zezwoli zwierzęciu na pełnienie służby w ruchu miejskim o małym natężeniu i przy zabezpieczaniu imprez masowych o niskim stopniu ryzyka – tłumaczą podkarpaccy policjanci

CZYTAJ TAKŻE: Umowa na nowy budynek policji w Rzeszowie podpisana! Gdzie powstanie?

Co będzie należało do jego obowiązków?

Takie konie jak Spiro, pełnią służbę w rejonach trudno dostępnych dla patroli pieszych i zmotoryzowanych. Często dotyczy to terenów zielonych takich jak parki, lasy i tereny przy zbiornikach wodnych. Zdarza się również, że policyjne konie pomagają przy zabezpieczaniu imprez masowych, nawet tych o wysokim stopniu ryzyka. Teraz pozostaje najważniejsze pytanie. Spiro swoją wypłatę będzie dostawał w owsie czy jednak skusi się na marchewkową walutę?

W Rzeszowie zrobiło się zimowo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE