Nowe obostrzenia: Będzie zakaz wychodzenia z domów dla niepełnoletnich! W jakich godzinach?

2020-10-23 9:43
Nowe obostrzenia: Będzie zakaz wychodzenia z domów dla niepełnoletnich?
Autor: Pixabay

23 października rząd ogłosił nowe obostrzenia. Starsze klasy podstawówek będą uczyły się zdalnie. Czy osoby niepełnoletnie będą też miały zakaz wychodzenia z domów? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Spis treści

  1. Nowe obostrzenia w Polsce
  2. Nauka zdalna dla uczniów podstawówek
  3. Zakaz wychodzenia z domów dla niepełnoletnich?

Nowe obostrzenia w Polsce

Cała Polska w czerwonej strefie od soboty 24 października i nowe obostrzenia - te ogłoszono w czasie konferencji 23 października. Wszystko to przez lawinowy wzrost zachorowań na COVID-19 w całym kraju.

Nauka zdalna dla uczniów podstawówek

Rząd stopniowo wprowadza przy tym naukę zdalną dla uczniów poszczególnych klas. Najpierw zadecydowano, że w domach będą się uczyli studenci i uczniowie szkół ponadpodstawowych. W nowych obostrzeniach ma znaleźć się informacja o nauce zdalnej dla uczniów podstawówek - dokładnie od 4 do 8 klas. Uczniowie młodsi nadal będą uczyli się stacjonarnie. 

Zakaz wychodzenia z domów dla niepełnoletnich?

Wrócił też obowiązujący wiosną zakaz wychodzenia z domów osób niepełnoletnich. Ten dotyczył osób poniżej 16. roku życia i do danej godziny w ciągu dnia - konkretnie od 8.00 do 16.00 . Wszystko po to, by młodzież nie spotykała się na zewnątrz w czasie nauki online.

Nocne protesty kobiet na ulicach Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE