Nowe miejsca kiss&ride przy ul. Kochanowskiego w Rzeszowie

i

Autor: Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Inwestycje w Rzeszowie

Nowe miejsca kiss&ride przy ulicy Kochanowskiego w Rzeszowie

2023-03-26 13:01

Przy ulicy Kochanowskiego w Rzeszowie, w sąsiedztwie dworca kolejowego, wyznaczone zostały specjalne miejsca parkingowe kiss&ride. Kolejne takie obiekty zostaną utworzone także w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ulicy Lwowskiej.

Miejsca kiss&ride w Rzeszowie

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego – największej, wartej ponad 70 milionów złotych, powstającej obecnie inwestycji na terenie Rzeszowa. Jej efektem ma być odmieniony wygląd placu przy głównym rzeszowskim dworcu kolejowym. Według planu, powstanie tam parking podziemny, który pomieści ponad 100 pojazdów. Łączyć się będzie z przejściem podziemnym z budynkiem dworca, który aktualnie również jest poddawany pracom modernizacyjnym. Częścią RCK jest także przebudowa układu drogowego w sąsiedztwie dworca. Jednym z jego elementów będzie nowe rondo u zbiegu ulic Grottgera i Asnyka.

W związku z powstającą inwestycją, wielu podróżujących, aby dostać się do dworca kolejowego, wybiera przejście podziemne prowadzące od strony ulicy Kochanowskiego. W związku z tym władze Rzeszowa w pobliżu wejścia postanowiły stworzyć dwa miejsca postojowe kiss&ride. Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, aby pożegnać i wysadzić pasażerów lub też ich odebrać. To popularne rozwiązanie, stosowane także m.in. w okolicach lotnisk. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zdecydował o utworzeniu takich punktów również w okolicy szkoły i przedszkola przy ulicy Lwowskiej 17. Ma to być ułatwienie dla rodziców przywożących i odbierających swoje dzieci.

ZOBACZ: KSIĄŻE WILLIAM W RZESZOWIE

Niezwykła pasja rzeszowianki, która zamyka las w szkle
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE