Nowe fakty ws. strzelaniny w Rzeszowie. Trwa zbiórka krwi dla Zuzanny

2022-07-18 15:29
Strzelanina w Rzeszowie. Areszt dla 24-letnich mężczyzn, zbiórka krwi dla Zuzanny
Autor: Google Street View/Pixabay

Sąd Rejony w Rzeszowie podjął decyzję o zatrzymaniu 24-letnich mężczyzn w tymczasowym areszcie. Prokuratura postawiłam im zarzuty m.in. usiłowania zabójstwa. Tymczasem postrzelona Zuzanna walczy o życie w szpitalu. Jej przyjaciele z cukierni zachęcają do oddawania dla niej krwi. 23-latka przeszła dziś re-operację.

- Sąd Rejonowy w Rzeszowie na posiedzeniu w dniu 18 lipca 2022 roku, uwzględnił w całości wnioski Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów i zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Mateusza M. Sebastiana S. - podaje prokurator Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Postrzelona 23-latka w centrum Rzeszowa

Przypomnijmy. W piątek popołudniu w centrum Rzeszowa właścicielka jednego z mieszkań, chciała wejść do wynajmowanego. Jego lokatorami byli dwaj 24-latkowie. Mateusz M. z Tarnobrzega i Sebastianowi S., mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Nikt nie otwierał drzwi, więc razem z córką i mężem postawili zadzwonić po ślusarza. Kiedy zawodowiec zabrał się do pracy, drzwi jednak się otworzyły. Mąż kobiety miał zostać zaatakowany gazem pieprzowym przez Mateusza M., a jej 23-letnia córka miała zostać postrzelona przez Sebastiana S.

- Mężczyźni zostali zatrzymani w wynajmowanym mieszkaniu – odpowiedział podkom. Adam Szeląg z KMP w Rzeszowie na nasze pytanie, czy 24-latkowie chcieli uciec przed policją.

Prokuratura już postawiła im zarzuty. Za usiłowanie zabójstwa i atak na 73-letniego mężczyznę grozi im nawet dożywocie. Nie przyznali się do winy, ale złożyli wyjaśnienia. Ich wersję zdarzeń teraz sprawdzają śledczy.

Więcej broni

Co więcej, policjanci w wynajmowanym mieszkaniu i miejscach zameldowania mężczyzn znaleźli 5 stuk broni. W tym tę, z której prawdopodobnie postrzelono rzeszowiankę.

- Mężczyźni mieli pozwolenie na broń zarówno sportową, jak i kolekcjonerską – informuje podkom. Adam Szeląg z KMP w Rzeszowie.

Strzelał do dziecka

Proszą o krew dla Zuzanny

Tymczasem internecie przyjaciele i znajomi Zuzanny proszą o oddawanie krwi dla młodej kobiety. Potrzebna grupa krwi to BRh-.

- Znam Zuzię jest fantastyczną osobą. Proszę o pomoc – apelują jej koledzy z kawiarni VeganoManiak.

- Zuzia to moja dobra przyjaciółka i naprawdę zasługuje na wszystko co dobre, zawsze pomagała i poprawiała humor, teraz ona potrzebuje naszej pomocy – pisze jej przyjaciel w sieci.

Jej koleżanka z pracy dodaje: - Z Zuzią razem pracowałyśmy, jest super osobą – pisze.

23-latka przeszła re-operację

Zuzanna obecnie w ciężkim stanie jest pod opieką lekarzy z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. W poniedziałek pacjentka została poddana re-operacji w godz. od 9 do godz. 11. Pierwszą operację przeszła zaraz po tym, jak została przewieziona do szpitala.  

- Na razie czekamy i obserwujemy – podaje Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy KSW nr 2 w Rzeszowie. - Nie są planowane są kolejne zabiegi.

Szpital nie potwierdza informacji, jakoby kula utknęła w kręgosłupie dziewczyny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE