Nowa dopłata dla Polaków. Najwięcej dostaną mieszkańcy Podkarpacia

i

Autor: pixabay.com

Twoje finanse

Nowa dopłata dla Polaków. Najwięcej dostaną mieszkańcy Podkarpacia

2023-04-23 8:48

Rząd dopłaci mieszkańcom Podkarpacia 259 złotych do każdej tony pszenicy. Osoby z województw świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego i podlaskiego otrzymają 200 złotych, a mieszkańcy pozostałych regionów 150 złotych – pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

Dopłaty dla rolników. Najwięcej dostaną mieszkańcy Podkarpacia

Prawo i Sprawiedliwość szczegóły dotyczące pomocy dla rolników zajmujących się uprawą zbóż przedstawi w środę. Na ten moment wiemy, że rząd planuje dopłatę do każdej tony pszenicy. Najwięcej, bo 259 złotych, mają otrzymać mieszkańcy Podkarpacia. Prawo i Sprawiedliwość reaguje na kryzys na wsi, który został wywołany przez napływ zboża z Ukrainy - stwierdza "Gazeta Polska Codziennie". Cytuje także dane mówiące o tym, że od początku sezonu do Polski wjechało 1,29 miliona ton kukurydzy, 784 tysiące ton pszenicy i 696 tysięcy ton rzepaku.

Celem wyrównanie strat

Gazeta dodaje, że na sytuację wojenną nałożył się wzrost produkcji pszenicy o 11 procent. Zapełnienie magazynów przełożyło się na spadek cen dla producentów zboża – czytamy. PIS chce wyrównać straty rolnikom, szczególnie tym ze wschodniej części Polski. Rząd pracuje także nad skupem interwencyjnym. W planach jest również dopłata za transport zboża do portów. Ma to być nawet 200 złotych od tony. W ten sposób polskie zboże stałoby się konkurencyjne na świecie i łatwiej można by je sprzedać za granicą - ocenia gazeta.

ZOBACZ: ZMIANY W KURSOWANIU RZESZOWSKIEGO MPK

Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE