Nowa Dęba: Policjanci odnaleźli 81-letnią seniorkę, która w nocy uciekła ze szpitala

2021-09-17 12:26
Nowa Dęba: Policjanci odnaleźli 81-letnią seniorkę, która w nocy uciekła ze szpitala
Autor: Podkarpacka Policja

Policjanci z Nowej Dęby pomogli 81-letniej kobiecie, która w nocy opuściła szpitalny oddział i błąkała się po ulicach. Życie pacjentki było zagrożone ponieważ jest ona w podeszłym wieku i cierpi na zaniki pamięci. Na dodatek seniorka, była ubrana jedynie w piżamę i domowe pantofle. Nad ranem, mundurowi odnaleźli seniorkę w strefie bankomatowej, jednego z banków. Była zmęczona i mocno przestraszona.

Dziś, przed godz. 3 w nocy, dyżurny jednostki został powiadomiony, że z oddziału Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, wyszła 81-letnia pacjentka i poszła w nieznanym kierunku. Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka mogła opuścić placówkę w środku nocy, wykorzystując otwarte drzwi szpitala. Dyżurny przekazał rysopis wszystkim patrolom, które natychmiast rozpoczęły poszukiwania. Życie kobiety było zagrożone z uwagi na zaniki pamięci oraz podeszły wiek. Na dodatek była ona ubrana jedynie w cienką piżamę i domowe pantofle.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACIE. Traktor przygniótł mężczyznę. To kolejny taki wypadek w regionie

Policjanci odnaleźli seniorkę w banku

Mundurowi sprawdzili przyległy teren wokół szpitala, alejki i pobliskie zarośla, lecz seniorki tam nie było. Około godz. 4, jeden z patroli zauważył kobietę odpowiadającą rysopisowi zaginionej, która schroniła się przed zimnem w strefie bankomatowej, jednego z banków. Seniorka była mocno zmęczona i wystraszona. Policjanci zaopiekowali się starszą panią. Na miejsce wezwano służby medyczne oraz rodzinę kobiety.

Jagiellońska w Rzeszowie na tydzień zamieni się w deptak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE