Nietypowy rekord pobity w Tarnobrzegu. Setki osób przebrało się za... króliki

2023-02-15 15:43

Na Rynku Miejskim w Tarnobrzegu po raz pierwszy w historii Polski ustanowiono rekord w kategorii: „Najwięcej osób przebranych za króliki”. Jednym z wymogów Biura Rekordów było zgromadzenie minimum 100 osób spełniających określone wytyczne. Zebrało się prawie sześć razy więcej. Wszystko w charytatywnym celu.

Do pobicia tego nietypowego rekordu wystarczyło spełnić wymagania dotyczące stroju takie jak: posiadanie króliczych uszu, wąsów, ogonka i stonowanej odzieży. - Na wydarzeniu pojawiło się aż 568 uczestników, którzy mimo chłodnej pogody postanowili przebrać się w szczytnym i charytatywnym celu, jakim było wypromowanie zbiórki 20-miesięcznego Bartoszka Jędrasika chorego na SMA typu 2. Od 20 czerwca 2022r. chłopczyk zbiera na najdroższy lek świata. Do tej pory uzbierano ok. 26%, a na zebranie pozostałej kwoty tj. ponad 6,5 mln zł, zostało 2,5kg czasu – informuje Patrycja Wałoszek.

Zgromadzili się mieszkańcy kilku województw

Na wydarzeniu obecny był sędzia, który po podliczeniu wszystkich osób ogłosił ustanowienie Rekordu Polski i wręczył certyfikat mamie Bartoszka Anicie Łyczak – Jędrasik. Uczestnicy przyjechali z wielu województw m.in. świętokrzyskiego (skąd pochodzi chłopiec), podkarpackiego, mazowieckiego i śląskiego.

- Najmłodszym zarejestrowanym uczestnikiem było dziecko w niemowlęcym wózku. Wszystkie osoby zgromadziły się z zamiarem niesienia pomocy Bartoszkowi. Oprócz rekordu odbyły się koncerty, kiermasze, licytacje na żywo. Całość zebranego dochodu zostanie przekazana na zbiórkę – dodaje Patrycja Wałoszek.

Dlaczego króliki? Jak czytamy w przesłanym komunikacie pomysł na pobicie rekordu pojawił się w głowach organizatorów już w październiku 2022r. Główną inspiracją był królik, czyli ulubiona maskotka i przyjaciel Bartoszka towarzysząca mu w dobrych i złych chwilach.

Potrzebna pomoc dla Bartoszka Jędrasika

Mięśnie Bartoszka z każdym dniem słabną. Na ten moment chłopiec nie chodzi i nie jest w stanie samodzielnie się podnieść. Z każdym dniem widać jak jego mięśnie stają się coraz bardziej bezwładne. Jedynym skutecznym sposobem na zahamowanie rdzeniowego zaniku mięśni jest podanie Leku Zolgensma. Bez pomocy całej Polski nie uda się zakończyć zbiórki na czas.

Link do zbiórki Bartoszka Jędrasika chorego na SMA »TUTAJ« 

Piękna mielczanka tańczy na karnawale w Rio de Janeiro
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE