Niepokonani Rzeszów 2022.  W niedzielę charytatywny koncert w Hali Podpromie

i

Autor: materiały organizatora

Niepokonani Rzeszów. W niedzielę charytatywny koncert w Hali Podpromie

2022-11-16 16:38

20 listopada Hala Podpromie w Rzeszowie będzie miała solidy test wytrzymałościowy. To za sprawą wyjątkowego koncertu, który rozbuja miasto do niewyobrażalnych rozmiarów. Do stolicy województwa wpadną takie gwiazdy jak Piersi, Golec Uorkiestra, czy Łzy.

Fundacja Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – PIERSI z pomocą Stowarzyszenie Folkowisko organizują koncert charytatywny. Cały dochód pójdzie do ofiar wojny w Ukrainie oraz dzieci, sportowców i artystów z niepełnosprawnościami.

- Po dwóch, bardzo udanych, koncertach w Opolu, na których zebraliśmy ponad dwieście tysięcy złotych na rzecz podopiecznych Fundacji, postanowiliśmy zorganizować taki koncert w Rzeszowie, w moim rodzinnym mieście – mówi lider zespołu Piersi, Adam Asanov.

Fortepian zewnętrzny wrócił na rzeszowski Rynek

Niepokonani 2022. Polskie i Ukraińskie gwiazdy na jednej scenie

Na koncercie zagoszczą największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej takie jak: Sławomir, Golec Uorkiestra, Future Folk, DOC, Czadoman, May, Łzy, Emilia Szybiak, oraz gospodarze, czyli zespół Piersi.

Nie zabraknie również Ukraińskiego akcentu, ponieważ na scenie wystąpią folkowo rockowy Joryj Kloc oraz energetyczny Luiku.

– Artyści, którzy wystąpią w tym koncercie, zrzekli się całkowicie honorariów oraz zwrotów kosztów podróży – informują organizatorzy.

Warto podkreślić fakt, że jedną z artystek, która pojawi się na scenie, jest ośmioletnia, nękana chorobami ZUZIA KAPRAL – dziewczynka z Poznania, którą zespół PIERSI poznał na jednej z licznie granych przez siebie imprez charytatywnych, a ich wspólny występ odmienił życie dziewczynki, która odzyskała wiarę w siebie i chęć do walki z chorobą.

Zuzia nagrała wraz z zespołem PIERSI piosenkę i teledysk ku pokrzepieniu serc walczącego o wolność narodu Ukraińskiego pt. „ZA WOLNOŚCIĄ GNAJ”.

Niepokonani 2022. Pomaga Stowarzyszeniem Folkowisko

Wielki koncert startuje 20 listopada na Hali Podpromie o godz 17:00

- Kiedy dostaliśmy pytanie, czy chcemy pomóc w organizacji koncertu charytatywnego dla szpitala w Ukrainie, nie musieliśmy się długo zastanawiać nad odpowiedzią. Stowarzyszenie Folkowisko od początku wojny w Ukrainie aktywnie działa z niesieniem pomocy humanitarnej do naszych wschodnim sąsiadów, więc każda taka akcja jak koncert Niepokonani, jest dla nas kolejnym motorem do działania i pomocy – mówi prezes Stowarzyszenia Folkowisko, Marcin Piotrowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE