Niebezpiecznie silne mrozy w Polsce. Wiemy, kiedy nastąpi apogeum

i

Autor: PAP/Darek Delmanowicz/wxcharts.com

Niebezpiecznie silne mrozy w Polsce. Wiemy, kiedy nastąpi apogeum

2023-02-07 9:30

Dla kolejnych powiatów Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem. We wtorek w nocy "żółtym alertem" objął niemal całe województwo świętokrzyskie. Wcześniej ostrzeżenia wydano dla podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Temperatura spadnie nawet do -19 stopni!

Niebezpieczne silne mrozy. Te regiony zagrożone

Na Podhalu możliwy spadek temperatury do -19 stopni - zaalarmował w nocy z poniedziałku na wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia o temperaturach oscylujących w okolicach -15 stopni wydano dla południowych powiatów podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Większość ostrzeżeń obowiązuje do godzin przedpołudniowych we wtorek, tylko dla rejonów wysokogórskich "żółte alerty" zostały wydane na całych tydzień.

Niebezpiecznie silne mrozy w kolejnych regionach

Około 2 w nocy aktualizowano ostrzeżenie o kolejne rejony.

- Silny mróz wystąpi dziś w nocy również w woj. świętokrzyskim oraz w graniczących z nim powiatach woj. śląskiego i małopolskiego - przekazał IMGW, prognozując w tych rejonach do - 19 stopni.

Kiedy apogeum mrozów?

Jak donosi portal dobrapogoda24.pl apogeum silnego mrozu możemy spodziewać w połowie bieżącego tygodnia.

- Apogeum ochłodzenia podczas tej fali mrozu w Polsce spodziewamy się w nocy z 8/9 lutego. Jeśli wystąpią rozpogodzenia, to najsilniejszy mróz pojawi się wtedy na południu i południowym wschodzie kraju. Będziemy to weryfikować przed nastaniem nocy – podają eksperci.

Sok z ziemniaka może leczyć
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE