Nie wiesz co zrobić z zużytym sprzętem? Przynieś go na jasielski Rynek, a dostaniesz roślinę!

i

Autor: utroja0

Nie wiesz co zrobić z zużytym sprzętem? Przynieś go na jasielski Rynek, a dostaniesz roślinę!

2021-08-31 12:31

Jeżeli masz w domu zużyty, drobny sprzęt elektroniczny to weź go ze sobą i przyjdź na jasielski Rynek! Tam, 4-go września, miasto w ramach projektu “Zielono mi w Jaśle” będzie rozdawać mieszkańcom sadzonki różnych pnączy w zamian za przyniesione elektrośmieci. Każdy będzie mógł dostać jedną roślinę. Start akcji o godzinie 10.

Połącz przyjemne z pożytecznym, czyli pozbądź się zużytego sprzętu i zyskaj nową roślinę do ogrodu, na balkon lub taras. Jasielski magistrat w ramach rewitalizacyjnego projektu „Zielono mi w Jaśle”, już w najbliższą sobotę 4 września będzie rozdawał na miejscowym Rynku sadzonki. Te oczywiście dostaną ci, którzy przyniosą drobną, zużytą elektronikę i przedstawią dokument potwierdzający status mieszkańca.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Zapalą się, gdy podejdzie do nich pieszy. Powstają kolejne przejścia interaktywne

Do mieszkańców trafi blisko 1000 roślin!

- Rozdamy blisko 1000 roślin, wśród klasycznych gatunków roślin pnących pojawi się szeroka gama odmian powojników, glicynie japońskie, miliny amerykańskie, hortensje pnące, wiciokrzewy, winorośle, a także kokornak. Uwaga: jeden mieszkaniec może otrzymać jedną sadzonkę, prosimy o zabranie dokumentu potwierdzającego status mieszkańca – mówi Jadwiga Gancarz-Żebracka, kierownik wydziału Rewitalizacji, Strategii i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miasta w Jaśle

Na Rynku w sobotę działać będzie też kawiarenka obywatelska. Tam spotkać będzie można miejskich urzędników, z którymi będzie można porozmawiać i podzielić się sugestiami na temat miasta. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs fotograficzny.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE