Nie wiesz co i jak z Polskim Ładem? Urzędnicy skarbówki i ZUSu spróbują Ci to wyjaśnić

2022-01-17 14:48
Nie wiesz co i jak z Polskim Ładem? Urzędnicy skarbówki i ZUSu spróbują Ci to wyjaśnić
Autor: Pixabay

Odkąd wszedł w życie, nowy program polskiego rządu zamieszał trochę w życiach mieszkańców Podkarpacia. Zmianom uległy między innymi kwestie podatkowe. Dlatego jeśli macie jakieś problemy, albo chcecie zaczerpnąć opinii możecie porozmawiać z urzędnikami skarbówki pracującymi w waszych powiatowych miastach.

- Pracownicy skarbówki udzielają wszelkich informacji podatnikom i wszystkim innym osobom zainteresowanym. Możliwe jest to w kilku formach: telefonicznie, osobiście, czy przez specjalne liveczaty. Nasi eksperci są gotowi i pomogą wszystkim w rozliczaniu, czy w interpretacji nowych przepisów dotyczących PIT, VAT i CIT - mówił Witold Mrozek, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Specjalne czaty odbywają się na platformie Microsoft Teams. Na tej stronie nie musicie się rejestrować, spotkania są otwarte, a na specjalne dyżury traficie w godzinach od 8 – 19. Więcej informacji szukajcie na stronach urzędów skarbowych.

CZYTAJ TAKŻE: Rząd chce skanować wszystkie SMS-y Polaków. W jakim celu?

Specjalny kalkulator od ZUS-u

Pomocą dla przedsiębiorców, rolników i zwykłych pracowników, zatrudnionych na różne umowy przy odliczaniu składki na ubezpieczanie zdrowotne ma być specjalny kalkulator, z którego skorzystać będzie można od 22 stycznia.

- Jest to narzędzie proste i intuicyjne. Korzystając z tego narzędzia, każda osoba będzie mogła sobie wybrać z listy miesiąc, za który chce wyliczyć podstawę i składkę. Z listy będzie mogła też wybrać formę opodatkowania i w zależności od jej formy wpisać sumę przychodów i dochodów i może nacisnąć „oblicz” - tłumaczy dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie, Ewa Papiewska-Borkowska.

Kia zderzyła się z nieoznakowanym radiowozem, który gonił pirata drogowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE