Nie kupujcie psa na prezent pod choinkę! Wiele zwierząt po świętach trafia do schroniska

2020-12-17 15:38
Nie kupujcie psa na prezent pod choinkę! Wiele zwierząt po świętach trafia do schroniska
Autor: pixabay

Zwierzę to nie prezent! Nie kupuj psa ani kota pod choinkę – apelują miłośnicy zwierząt. Bo po świętach schroniska, również to w Rzeszowie, wypełniają się szczeniakami i kociętami, które okazały się być nietrafionym prezentem.

Słodki szczeniak lub mały kotek - wydawać by się mogło, że nie ma lepszego prezentu na święta pod choinkę. Nic bardziej mylnego. Zwierzęta, szczególnie szczeniaki i kocięta wymagają więcej uwagi niż dorosłe zwierzęta.

Co więcej, szczeniak psoci i załatwia się gdzie popadnie. Przez to szybko staje się niewygodny dla opiekuna. Wtedy trafia do schroniska, w najgorszym wypadku na ulicę.

- Pamiętam, że w ubiegłym roku trafił do nas piesek, którego zdjęcie widzieliśmy później w Internecie z wielką czerwoną kokardą. W tym przypadku jesteśmy pewni, że był to nietrafiony prezent, który wyrósł na dużego psa. Ktoś po prostu nie podołał w jego wychowaniu - mówi Katarzyna Pokrzywa z rzeszowskiego schroniska „Kundelek”.

Bezdomne zwierzęta szukają domu

Dlatego nie kupujcie zwierząt, zabierzcie je na święta z rzeszowskiego „Kundelka”. Jego pracownicy szukają domów tymczasowych lub stałych dla psiaków. Bo, gdy w pandemii koronawirusa jeden z pracowników zachoruje, wszyscy trafią na kwarantannę.

- W schronisku pracuje około 12 osób i istnieje ryzyko, że jeśli chociaż jedna z tych osób będzie miała koronawirusa i zarazi pozostałe, niestety większość ekipy będzie musiała być na kwarantannie. W związku z tym zwierzęta będą miały mniejszą opiekę. Możliwe, że na zmianie pojawi się tylko jedna osoba. Dlatego staramy się, aby jak najwięcej zwierzaków znalazło dom stały, a jeśli jest to niemożliwe to chociaż dom tymczasowy na jesień i zimę. Chcemy, aby zwierzęta z naszego schroniska znalazły bezpieczne schronienie – mówi Pokrzywa.

Innowacyjny sprzęt do badania dna oka pojawił się w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE