NFZ podpowiada gdzie szukać pomocy na długim weekendzie

i

Autor: af

NFZ podpowiada, gdzie znajdziesz pomoc medyczną wypoczywając na długim weekendzie

2020-06-12 15:19

Zaczął się długi weekend. NFZ przypomina, gdzie w najbliższych dniach można szukać pomocy medycznej. Jak się okazuje, otrzymasz ją także on-line.

- Dzięki konsultacji on-line z pracownikiem medycznym otrzymasz pomoc bez wychodzenia z domu. Na stronie pacjent.gov.pl pod hasłem e-wizyta można skorzystać z konsultacji z pracownikiem medycznym. Można otrzymać e-receptę, dalsze zalecenia albo zalecenie konieczności zgłoszenia się na oddział szpitalny, jeśli będzie taka potrzeba. Ponadto przez cały długi weekend i przez każdy kolejny dzień do dyspozycji pacjentów pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta, gdzie pod bezpłatnym całodobowym numerem 800 190 590 można uzyskać wszelkie niezbędne informacje jak należy postępować w przypadku podejrzenia koronawirusem - mówi Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

W razie nagłego zachorowania możesz skorzystać z kilku form pomocy:

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Podczas świąt oraz dni wolnych od pracy pomocy medycznej udzielają punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w dni wolne od pracy przez całą dobę.

Pogotowie ratunkowe

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia można skorzystać z pomocy zespołu ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

Szpitalne Oddziały Ratunkowe i izby przyjęć

W razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe. Pacjenci, którzy podejrzewają, że ich zły stan zdrowia może być wywołany koronawirusem, powinni skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalnie przygotowanym szpitalem jednoimiennym bądź inną placówką z oddziałem zakaźnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE