Nawet 2 tys. osób dziennie: Rzeszów i „Medyk" otworzą Punkt Masowego Szczepienia w hali na Podpromiu!

2021-04-06 14:35 A.I
Szczepienia COVID-19
Autor: AP PHOTO Szczepienia COVID-19

Jak informuje Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa we wtorek odbyło się w tej sprawie spotkanie. Urząd udostępni pomieszczenia, a sprzęt i kadry zabezpieczy „Medyk”. Jego uruchomienie planowane jest w najbliższych dniach.

- To ważna dla mieszkańców miasta sprawa, dlatego staramy się działać szybko. Hala Podpromie z zapleczem parkingowym to dobry wybór na lokalizację takiego punktu – mówi pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Rzeszowa na wtorkowym spotkaniu omówiono wszystkie najważniejsze kwestie.

- Wiemy, kto i za co odpowiada. Podzieliliśmy się zadaniami. Jest wola współpracy, chcemy zacząć jak najszybciej – deklaruje pełnomocnik prezydenta Henryk Wolicki, który koordynuje uruchomienie punktu szczepień.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych

2 tysiące osób dziennie

Szczepienia będą prowadzone nie w głównej hali, gdzie rozgrywane są mecze, ale w bocznej sali treningowej. Na początek planowane jest uruchomienie 8 pomieszczeń do szczepień, tzw. boksów.

- Chcemy szczepić ok. 2 tys. osób dziennie. Gdy zostaną uwolnione szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć liczbę boksów do 16 i zwiększyć ilość szczepionych osób – mówi Tomasz Brud, dyrektor ds. rozwoju z Centrum medycznego „Medyk”.CZYTAJ TAKŻE: 45-letni kierowca zatrzymany w Rzeszowie po pościgu spędzi trzy miesiące w areszcie

Dodatkowo planowane jest uruchomienie szczepień w systemie drive thru. To, kiedy ruszą, jest zależne od warunków pogodowych, ale trwają już przygotowania, w które zaangażowane jest wojsko. W tym systemie Centrum Medyczne „Medyk” chce uruchomić cztery punkty szczepień.

W ramach wspólnie tworzonego punktu miasto udostępni pomieszczenia w hali oraz miejsce na parkingu, a także potrzebne do obsługi punktu np. krzesła, stoły oraz tzw. media. Z kolei „Medyk” zapewni sprzęt medyczny, boksy i kadrę medyczną. Punkt szczepień będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W otwarcie punktu zaangażowali się także żołnierze: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich oraz 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. Wojsko ma pomóc uruchomić punkt drive thru, a także ma pomagać w obsłudze mieszkańców. Także Straż Miejska będzie wspierać obsługę punktu szczepień. Jego uruchomienie planowane jest w najbliższych dniach.