Szczepienia COVID-19

i

Autor: AP PHOTO Szczepienia COVID-19

Nawet 2 tys. osób dziennie: Rzeszów i „Medyk" otworzą Punkt Masowego Szczepienia w hali na Podpromiu!

2021-04-06 14:35

Jak informuje Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa we wtorek odbyło się w tej sprawie spotkanie. Urząd udostępni pomieszczenia, a sprzęt i kadry zabezpieczy „Medyk”. Jego uruchomienie planowane jest w najbliższych dniach.

- To ważna dla mieszkańców miasta sprawa, dlatego staramy się działać szybko. Hala Podpromie z zapleczem parkingowym to dobry wybór na lokalizację takiego punktu – mówi pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Rzeszowa na wtorkowym spotkaniu omówiono wszystkie najważniejsze kwestie.

- Wiemy, kto i za co odpowiada. Podzieliliśmy się zadaniami. Jest wola współpracy, chcemy zacząć jak najszybciej – deklaruje pełnomocnik prezydenta Henryk Wolicki, który koordynuje uruchomienie punktu szczepień.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych

2 tysiące osób dziennie

Szczepienia będą prowadzone nie w głównej hali, gdzie rozgrywane są mecze, ale w bocznej sali treningowej. Na początek planowane jest uruchomienie 8 pomieszczeń do szczepień, tzw. boksów.

- Chcemy szczepić ok. 2 tys. osób dziennie. Gdy zostaną uwolnione szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć liczbę boksów do 16 i zwiększyć ilość szczepionych osób – mówi Tomasz Brud, dyrektor ds. rozwoju z Centrum medycznego „Medyk”.CZYTAJ TAKŻE: 45-letni kierowca zatrzymany w Rzeszowie po pościgu spędzi trzy miesiące w areszcie

Dodatkowo planowane jest uruchomienie szczepień w systemie drive thru. To, kiedy ruszą, jest zależne od warunków pogodowych, ale trwają już przygotowania, w które zaangażowane jest wojsko. W tym systemie Centrum Medyczne „Medyk” chce uruchomić cztery punkty szczepień.

W ramach wspólnie tworzonego punktu miasto udostępni pomieszczenia w hali oraz miejsce na parkingu, a także potrzebne do obsługi punktu np. krzesła, stoły oraz tzw. media. Z kolei „Medyk” zapewni sprzęt medyczny, boksy i kadrę medyczną. Punkt szczepień będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W otwarcie punktu zaangażowali się także żołnierze: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich oraz 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. Wojsko ma pomóc uruchomić punkt drive thru, a także ma pomagać w obsłudze mieszkańców. Także Straż Miejska będzie wspierać obsługę punktu szczepień. Jego uruchomienie planowane jest w najbliższych dniach.

Sonda
Wakacje 2021. Czy wierzysz, że wyjazdy zorganizowane będą możliwe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE